Praktiski
Mājas

200 metru virs jūras līmeņa. Ciemos mājās Vidzemes augstienes korē 1

Amatas novada Skujenes mājas “Cimbuļi” atrodas Vidzemes augstienes korē – šķiet, ar plaukstu var mākoņu vālus pabīdīt… Manuprāt, tikpat augstas (ja ne vēl augstākas) ir arī mājas saimnieces SIGNES ŠLOSBERGAS darba spējas.

Ko gan visu viņa nav paveikusi! Pirms 25 gadiem iegādāto viensētu kopā ar dzīvesbiedru Elmāru Pētersonu paglābusi no iznīcības, pārveidojusi un iekārtojusi par latviskās dvēseles spēka dārzu, kur rīkojusi dažnedažādus brīnišķīgus pasākumus – gan kāzas, gan Amatas novada domes deputātu izbraukuma sēdi, gan atpūtu jaunajiem futbolistiem… “Cimbuļos” smelta iedvesma arī Signes grāmatai “Solījums. Latviskās kāzas”. Šoruden lauku sētā iecerējusi rīkot Skolotāju dienu. Lai sokas!

– Man ir svarīgi izjust dabas ritmus, katra gadalaika spēcinošo elpu. Tāpēc šajā mājā baudu visas lauku priekšrocības – mieru, klusumu, iespēju satikties ar saviem mīļajiem. Te var lieliski atbrīvoties no ikdienas sārņiem, te ir laiks pārdomām un sapņiem. Un arī darboties te ir prieks. Senajai ēkai lubiņu jumtu esam nomainījuši pret metāla dakstiņiem ar bitumenu. Esam pabeiguši iekārtot pirmo stāvu – tajā ir ēdamistaba, kas apvienota ar virtuvi, bibliotēka, no kuras var iziet uz verandu, vīra vecāku istaba, guļamistaba un, protams, dušas telpa ar tualeti. Otrajā stāvā top istabas abiem dēliem un meitai, – skaidro Signe Šlosberga. Viņa izrāda mums arī āra būves – plašo šķūni (kādreizējo kūti), kur notiek dažādi pasākumiem. Šomēnes tajā svinēta viņas mammas 75 gadu jubileja, vasarā te atpūtušies jaunie futbolisti… Pakalna nogāzē pie dīķa novietots gan mazgāšanās kubls, gan pirtiņa.

– Esmu siltummīle, gūstu spēku no gaišajām emocijām. Tāpēc pirtiņa novietota tā, lai mazgājoties varētu redzēt saulrietu.

Pagalmā pie mājas ieejas – aka, ko rotā vēja rādītājs, uz kura attēlots alnis. Tas tādēļ, ka Signes dzīvesbiedrs ir kaislīgs mednieks. Arī mājas interjeru papildina vairākas medību trofejas: briežu un aļņu ragi, bibliotēkā – lūša izbāznis. Netālu no mājas uzcelti vairāki medību torņi, kuros var nakšņot pat divatā!

Galerijas nosaukums

Uzziņa

Interjera iekārtojumu veidojusi Signe Šlosberga

Mēbeles no antikvariātiem un veikala “Art Deko”

Krēsli darināti Valmieras mēbeļu kombinātā

LA.lv