Mobilā versija
+3.7°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
28. februāris, 2014
Drukāt

“Mein Kampf” izsolē sasniedz rekordcenu

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Trešā reiha fīrera Ādolfa Hitlera parakstīts autobiogrāfiskā manifesta “Mein Kampf” (“Mana cīņa”) divu sējumu komplekts izsolē Losandželosā ceturtdien pārdots par 64 850 dolāriem (47 789 eiro). Izsoļu nams “Nate D Sanders” bija prognozējis, ka par grāmatām izdosies saņemt no 20 000 līdz 25 000 dolāru.

Izsolē piedalījušies 11 cilvēki, pavēstīja uzņēmums. Izsoles uzvarētāja vārds netiek atklāts.

Parakstītās grāmatas Hitlers veltījis Jozefam Baueram – vienam no pirmajiem nacionālsociālistu partijas biedriem. Viņš arī bijis viens no līderiem 1923.gada Alus pučā – Hitlera vadītajā apvērsumā, kura mērķis bija Bavārijas valdības gāšana.

Domājams, ka Hitlers grāmatas Baueram dāvinājis 1925. un 1926.gada Ziemassvētkos.
Tīmekļa izsolē tika piedāvāts arī Hitlera arhitekta, vēlākā bruņojuma un kara rūpniecības ministra Alberta Špēra mētelis.

Tas tika pārdots par 10 068 dolāriem. Mētelī, kuru pēc kara konfiscējuši ASV karavīri, iešūts Špēra vārds. Špēru tiesāja Nirnbergas tribunāls, un viņš cietumā pavadīja 20 gadus līdz 1966.gadam. No dzīves viņš šķīrās 1983.gadā.

Pievienot komentāru

Aleksandrs Vasiļjevs: Man ar rīdziniecēm ir bezkompromisa mīlestība (2)Slavenais modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs sadarbībā ar arhitekti Nataļju Muzičkinu ver durvis Modes muzejam Rīgā, veido izrādi M. Čehova Rīgas krievu teātrī kopā ar režisori Allu Sigalovu un slavē latviešu sieviešu stila izjūtu.
Draugiem Facebook Twitter Google+