Ekonomika
Bizness

“4finance” peļņa 27 miljoni eiro. Kas nopelnījis, kas patiesie labuma guvēji?0

Foto: Shutterstock

Nebanku kreditētāja “4finance” peļņa pagājušajā gadā bija 26,933 miljoni eiro, kas ir 2,5 reizes mazāk nekā 2017.gadā, liecina “Firmas.lv” dati.

Kompānijas ieņēmumi no pamatdarbības pagājušajā gadā veidoja 13,687 miljonus eiro, kas ir par 9% mazāk nekā 2017.gadā, bet “4finance” ieņēmumi no līdzdalības radniecīgo sabiedrību kapitālā bija 46,975 miljoni eiro, kas ir samazinājums divas reizes.

“Pārskata gadā sabiedrība ir sasniegusi mērķus un rezultātus, kas tika noteikti. Pārskata gadā un joprojām sabiedrība strādā pie maksātspējas izvērtēšanas procesu uzlabošanas, kas veicina kredītu kvalitātes un portfeļu kvalitātes uzlabošanos,” teikts gada pārskata vadības ziņojumā.

Tāpat kompānijas vadība norāda, ka 2018.gadā turpināts darbs pie jaunu pakalpojumu izstrādes, jaunu klientu identifikācijas nosacījumu tehnoloģiskajiem risinājumiem, kas atbilstu mūsdienu tehnoloģiju prasībām, pie iekšējo kontroles sistēmu uzlabošanas un izmaksu optimizēšanas, kā arī pie klientu vērtēšanas sistēmas attīstības.

“Sabiedrība, turpinot ievērot stingru kredītpolitiku, plāno veidot arvien kvalitatīvāku kredītportfeli,” teikts vadības ziņojumā, piebilstot, ka arī nākamo gadu kompānija plāno noslēgt ar peļņu.

Savukārt “4finance” pārstāvji aģentūrai LETA norādīja, ka 2018.gadā Latvijā kopumā kompānijas apgrozījums veidoja 37,6 miljonus eiro, bet peļņa no pamatdarbības bija 5,2 miljoni eiro, salīdzinot ar 37,9 miljonu eiro apgrozījumu un deviņu miljonu eiro peļņu no pamatdarbības 2017.gadā.

Tāpat kompānijā atzīmēja, ka Latvija 2018.gadā bija “4finance” grupas piektais lielākais tirgus pēc apgrozījuma, nodrošinot 8% no grupas kopējā apgrozījuma un nedaudz vairāk par 11% pamatdarbības peļņas.

“2018.gadā “4finance” Latvijā pieredzējām ievērojamas investīcijas produktu pielāgošanā gaidāmajām normatīvā regulējuma izmaiņām. Mēs attīstījām informācijas tehnoloģiju resursus, lai turpinātu optimizēt klientu maksātspējas pārbaudes. Papildus, uzņēmuma iekšējās platformas tika pielāgotas, lai veicinātu kompānijas un klientu servisa procesu efektivitāti. Šīm nepieciešamajām izmaiņām bija ietekme uz kompānijas peļņu Latvijā, vienlaikus biznesam saglabājot kopējos darbības rādītājus 2017.gada līmenī,” sacīja “4finance” direktors Latvijā Gvido Endlers.

Pērn “4finance” kompānijas darbojās Spānijā, Polijā, Zviedrijā, Somijā, Dānijā, Lietuvā, Bulgārijā, Gruzijā, Čehijā un Latvijā.

2017.gadā “4finance” strādāja ar peļņu 66,756 miljonu eiro apmērā, bet tās ieņēmumi no pamatdarbības bija 15,049 miljoni eiro.

Kompānija “4finance” izveidota 2008.gadā ar nosaukumu “OC finanses”, taču jau tā paša gada augustā kompānija mainīja nosaukumu pret “Online Finance Group” ar kuru tā strādāja līdz 2011.gada rudenim.

Saistītie raksti

“4finance” apmaksātais pamatkapitāls ir 3,166 miljoni eiro, un tās īpašniece ir Luksemburgā reģistrētā “4finance Holding”, kurai Latvijā pieder arī kompānijas “4finance IT”, “4finance Media”, “Vivus”, “Ondo” un “Debt Solution”.

Savukārt “4finance” patiesais labuma guvējs uz īpašumtiesību pamata ir Edgars Dupats, bet uz darījuma attiecību pamata – Krievijas pilsone Vera Boiko.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Licenci taksometru pakalpojumu sniegšanai lidostā “Rīga” saņēmusi tikai viena takšu apvienība
22 stundas
UG
Uldis Graudiņš

Ekonomika
Latvija nekad nepārstrādās visus šķiroto atkritumu veidus. Kā rīkoties?
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Baltijas valstīs kāpj dīzeļdegvielas cenas 1
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Pedagoģiju studējušo daudz, bet skolotāju – maz
2 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Kad ārēji sakopies indivīds ver vaļā muti, nereti ir jābāž ciet ausis
17 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Spēcīgais vējš gandrīz nogāzis sastatnes deviņstāvu ēkai uz Liepājas centrālās ielas
52 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Dabā
Sinoptiķi svētdien izsludinājuši Latvijā oranžā līmeņa brīdinājumu par stipru vēju
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bērnu slimnīcā nonākuši vēl 4 bērni ar aizdomām par zarnu infekciju
3 stundas