Mobilā versija
+18.6°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 22. jūlijs, 2017
22. novembris, 2016
Drukāt

Ko rakstīja avīzes pirms 100 gadiem – 1916. gada 22. novembrī

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

“Dzimtenes Vēstnesis” 1916. gada 22. novembrī 

Burtnieki. 6. novembrī pagasta namā saaicināja saimniekus uzdot, cik katrs varētu pārdot karaspēka vajadzībām sienu un salmus. Kaut nu gan pagājušā vasarā neizdevīga siena laika un strādnieku trūkuma dēļ dažs labs pļavas gabals palika nenovākts un arī salmu ir mazāk, tomēr saimnieki parakstījās pārdot ap 600 birkavu un lūdza piezīmēt, ka ja siena presēšanu uz vietas pagastā izdarītu, kad staignas pļavas būs sasalušas, tad viņi pievestu vēl daudz vairāk siena. Acīs dūrās tas, ka saimnieki, kuriem visvairāk pļavu, pieteica vismazāk un daži pat nemaz, jo noteikto cenu atzīstot par mazu. Tā ka pagasta vecākie apstaigā mājas, skaitīdami kustoņus un apskatīdami lopu barības krājumus, tad jādomā, ka viņiem pēc pieprasīs rekvizīcijas kārtībā.

Pievienot komentāru

Saistībā ar topošo politisko spēku min vairāku zinātnieku un bijušo ministru vārdus (7)Iecerēts, ka nākamajā nedēļā sabiedrībai varētu tikt piedāvāts kādas kustības manifests, savukārt vēlāk, vasaras beigās, varētu tikt dibināta partija.
Raidījums: Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci (8)Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
Draugiem Facebook Twitter Google+