Mobilā versija
-2.3°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
3. septembris, 2014
Drukāt

“ABLV Bank” apsteidz “SEB banku”, kļūstot par otru lielāko komercbanku Latvijā

Foto: LETAFoto: LETA

Par otru lielāko banku pēc aktīviem Latvijā kļuvusi “ABLV Bank”, trešajā vietā atstājot “SEB banku”, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas apkopotie dati par banku aktīviem šā gada jūnija beigās.

Lielākā banka pēc aktīviem ir “Swedbank” – 5,113 miljardi eiro. Ceturkšņa laikā tās aktīvi auguši par 2,8%, bet gada laikā – par 2,5%.
Uz otro vietu pakāpusies “ABLV Bank”, kuras aktīvi šogad jūnija beigās bija 3,625 miljardi eiro. “ABLV Bank” aktīvi ceturkšņa laikā auguši par 0,9%, bet gada laikā – par 11,6%.

Uz trešo vietu noslīdējusi “SEB banka”, kuras aktīvu apmērs jūnija beigās bija 3,597 miljardi eiro. Ceturkšņa laikā “SEB bankas” aktīvi samazinājušies par 5,6%, bet salīdzinājumā ar pagājušā gada jūnija beigām tās aktīvi ir par 5,4% mazāki.

Ceturtajā vietā pēc aktīviem lielāko banku topā ir “Rietumu banka”, kuras aktīvi jūnija beigās bija 3,182 miljardi eiro, kas ir par 3,1% vairāk nekā šogad pirmā ceturkšņa beigās un par 23,3% vairāk nekā pērn jūnija beigās.

Piektajā vietā ir “Nordea Bank” AB Latvijas filiāle – aktīvi 2,866 miljardi eiro, kas ir par 4,3% vairāk nekā pirmā ceturkšņa beigās un par 10,2% mazāk nekā pērn jūnija beigās.

Sestajā vietā ir “DNB banka” – aktīvi 2,35 miljardi eiro, septītajā ierindojas banka “Citadele” – 2,211 miljardi eiro, astotajā vietā ir “Norvik banka” – 854,594 miljoni eiro, devītajā vietā ir “PrivatBank” – 701,963 miljoni eiro, desmitajā vietā ir “Baltikums Bank”, kuras aktīvi jūnija beigās bija 532,419 miljoni eiro.

Otrā ceturkšņa laikā aktīvu samazinājumu par 24% piedzīvojusi “Meridian Trade Bank”, kuras aktīvi jūnija beigās bija 239,346 miljoni eiro, tādējādi banka bija 17. pēc aktīviem lielākā banka Latvijā. Salīdzinot ar pagājušā gada jūnija beigām, “Meridian Trade Bank” aktīvi šogad bija par 11,1% mazāki.

Savukārt “Pohjola Bank” filiāles Latvijā aktīvi ceturkšņa laikā auguši par 557%, jūnija beigās sasniedzot 351,575 miljonus eiro. Jūnija beigās “Pohjola Bank” filiāle pēc aktīviem lielāko banku topā Latvijā ieņēma 15.vietu. Salīdzinājumā ar pērnā jūnija beigām “Pohjola Bank” filiāles Latvijā aktīvi auguši par 1472%.

Kopējais Latvijā strādājošo banku aktīvu apmērs šogad jūnija beigās bija 28,331 miljards eiro, kas ir par 1,7% vairāk nekā pirmā ceturkšņa beigās, bet par 1,1% mazāk nekā pērn jūnija beigās.

Latvijas Komercbanku asociācijas dati par banku aktīvu apmēru uzrādīti bruto vērtībā, apkopota informācija par 24 bankām.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+