×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. novembris, 2012
Drukāt

Ābols: spēles uzvar hokejisti nevis taktika

Juris KalniņšJuris Kalniņš

“Lai jauktu spēlētāju maiņas, jābūt pārliecībai, ka tas dos pozitīvu efektu. Pašlaik tādas man nav,” hokeja kluba Rīgas “Dinamo” galvenais treneris Artis Ābols skaidro, kāpēc uzbrucēju virknējumus atstājis faktiski neskartus. “Dinamo” viņa debijas spēlē jaunajā statusā šovakar “Arēnā Rīga” sacentīsies ar Laura Dārziņa komandu Kazaņas “Ak Bars”.

Rīgas “Dinamo” ar “Ak Bars” tiksies devīto reizi, līdz šim mūsējiem ir divas uzvaras un seši zaudējumi. Pēdējo reizi Tatarstānas komandu, kas KHL pirmajās divās sezonās ieguva Gagarina kausu, izdevies pārspēt pirms trim gadiem. Paredzams, ka pirmo oficiālo spēli kopš septembra vidū gūtās traumas šovakar aizvadīs Lauris Dārziņš.

Rīdzinieki ar 24 spēlēs iegūtajiem 23 punktiem ieņem priekšpēdējo, 13. vietu KHL rietumu konferencē, kazaņieši (23/43) ir ceturtie austrumos.

– Komanda un ģērbtuve ir tā pati, bet viss pārējais citādi nekā līdz šim. Tagad jūtos mierīgāk nekā pirms nedēļas. Spēlētājiem esmu teicis pirmo uzrunu, un arī tas bija jaunums – stāvēt blakus un domāt, ko teiksi, ir pavisam citādi nekā tad, kad patiešām jārunā. Mēģinu ar komandu komunicēt pēc iespējas vairāk, – pirmajos iespaidos dalās Artis Ābols.

– Vai esi ieviesis treniņos ko jaunu? Iepriekš nebiju redzējis stafetes slidošanas sacensības.

– Šodien bija tikai otrais treniņš, kad visi esam kopā. Tik īsā laikā visu nevar aptvert, bet domas ir daudz un dažādas. Jāvirzās uz priekšu soli pa solim, lai spēlētājiem nesaputrotu galvu. Neredzu pamatu kaut ko mainīt kardināli. Sezonas vidū nevar nojaukt māju un celt jaunu. Daudzi pamati un iestrādnes bija labas, bet šo to centīsimies ar Viktoru Ignatjevu pielabot. Mūsu skatījums uz hokeju ir līdzīgs. Veto tiesības tagad ir man, bet lēmumus pieņemam koleģiāli.

– Tātad kardinālas izmaiņas nemaz nav vajadzīgas?

– Nedaudz citādi spēlēsim aizsardzībā viduszonā, bet pie Pekas Rautakallio to jau esam spēlējuši, tādēļ tas nebūs liels jaunums, ar ko visus apspēlēsim. Nevar gaidīt, ka izpildījums būs perfekts – man kā jaunam trenerim perfekcionisms laikam jāizmet no galvas. Jābūt pacietīgam, jo visam jaunajam vajadzīgs laiks. Uzdevums ir turēt komandu labā fiziskā kondīcijā, jo uzvar nevis taktika, bet spēlētāji. Tā saka visi treneri.

– Kā tu vērtē komandas fizisko kondīciju?

– Pēc pēdējām spēlēm runāja, ka neesam pietiekami labā kondīcijā, bet pret “SKA” lielāko daļu mača spēlējām ar trim maiņām. Pretinieki spēlēja ar četrām, taču bijām konkurētspējīgi. Domāju, ka esam labā kondīcijā.

– Kāda šobrīd ir atmosfēra komandā?

– Mūsu profesijā neviens nevar būt drošs par savu vietu, un, kad nav rezultāta, rodas papildu spiediens. Komanda kādu laiku bija nogaidīšanas stadijā – kas nu tagad būs, izmaiņas sāksies ar treneri vai spēlētājiem? No pārmaiņām vienmēr ir pozitīvs efekts, bet no manis atkarīgs, lai to saglabātu ilgtermiņā.

– Vai ar kluba vadītājiem esi runājis, kādas izmaiņas varētu būt spēlētāju frontē – kādu atlaist vai ņemt klāt?

– Šim jautājumam pieskārāmies, bet bez konkrētu uzvārdu cilāšanas. Ar Juri Opuļski (kluba ģenerālmenedžeri. – I. S.) secinājām, ka situācija spēlētāju tirgū nav pateicīga. Arī citas komandas meklē pastiprinājumu, bet kur ņemt? Visi labie hokejisti tāpat spēlē, bet ņemt kādu no Ziemeļ­amerikas, kurš līdz novembra vidum nav spēlējis? Tādam fiziskā kondīcija šobrīd noteikti nav īpaši laba, turklāt vajadzēs mēnesi, lai aprastu ar komandu un lielajiem laukumiem. Bet mums vajag, lai spēlētājs šodien sniedz rezultātu. Reālu kandidātu, ko šobrīd paņemt, mums nav, bet par to domājam un runājam.

– Dzirdēju, ka “Dinamo” varētu pievienoties Mārtiņš Cipulis. Tāda iespēja ir?

– Nekad nesaki nekad, bet pagaidām par to neesam runājuši.

– Uz ledus ar laukuma spēlētājiem darbojies tikai tu un Viktors. Pietiks darbaroku un acu?

– Jūtu, ka, vadot visu pasākumu, ir ļoti daudz darba, bet šobrīd izmaiņas nav plānotas. Tas ir tāpat kā ar spēlētājiem – ja ņem, tad ko un no kurienes? Ar vadītājiem norunājām, ka pagaidām nevienu papildus nemeklējam.

– Uz iekšējās sistēmas resursiem neskatījāties?

– Bija doma, bet šobrīd ir tā, kā ir.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+