×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.6°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
4. septembris, 2017
Drukāt

Āboltiņa atklāj, kad atgriezīsies ārlietu dienestā (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Solvita Āboltiņa.

Lēmums par pašreizējās Saeimas deputātes, “Vienotības” frakcijas vadītājas Solvitas Āboltiņas atgriešanos ārlietu dienestā ir pieņemts, un tuvākajā laikā viņa ar Ārlietu ministrijas (ĀM) valsts sekretāru Andreju Pildegoviču un ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (V) vienosies par precīzu grafiku, to šodien Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” atklāja pati Āboltiņa.

Politiķe uzsvēra, ka viņas pieredze politikā varētu palīdzēt darbam diplomātiskajā dienestā, tomēr Āboltiņa atzina, ka šajā dienestā nav strādājusi 15 gadus, tādēļ ir lietas, kas jāapgūst un kādu laiku ir nepieciešams strādāt Ārlietu ministrijā, lai atgūtu profesionalitāti.

“Datums, kad tas notiks, ir atkarīgs no ministrijas vajadzībām, proti, kādas funkcijas ir nepieciešams veikt konkrētajam cilvēkam, kas strādā ĀM. Pastāv iespēja domāt par to, kādas ir manas vēlmes vai intereses, tomēr primāras ir dienesta vēlmes,” norādīja Āboltiņa, noraidot iespēju, ka ārlietu dienestā viņai netiktu atrasta vieta un viņa paliktu Saeimā.

Āboltiņa arī skaidroja, ka lēmums par mandāta nolikšanu un darbu ārlietu dienestā ir pietiekami pārdomāts un nopietns, tas pats attiecoties arī uz frakcijas vadīšanu. Politiķe uzsvēra, ka ar Arvilu Ašeradenu (V) pārrunājusi to, kurā brīdī viņai būtu frakcijas vadība jāatstāj, un necenšas noturēties šajā amatā, piebilstot, – ja Ašeradens uzskatīs, ka amats ir jāatstāj, tad tas arī tiks darīts.

“”Vienotībai” ir jāvar parādīt jaunajai komandai, ka tā spēj. Mana aiziešana dos pārliecību sabiedrībai, ka lēmumi tiek pieņemti partijas jaunajā valdē, un ka par šiem lēmumiem galvenais atbildīgais ir jaunais partijas valdes priekšsēdētājs,” sacīja Āboltiņa, piebilstot, ka, viņasprāt, politiķe bija “pagājusi malā” no visiem notikumiem partijā jau tad, kad partijas vadību bija uzņēmies Andris Piebalgs.

Frakcijas vadītāja noliedza, ka viņai šobrīd būtu kādi plāni saistībā ar politiku, tāpat viņa noliedza, ka varētu izmantot ārlietu dienestu, lai vēlāk atgrieztos kā Valsts prezidenta amata kandidāte. Vienlaikus Āboltiņa neizslēdza iespēju, ka kādreiz politikā varētu arī atgriezties.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Ja šeit uz vietas var rīkoties kā pa savu ķēķi,tad starptautiski nedrīkst ar ģīmi krist dubļos.Kundze,kas apšaubāmā veidā kļuvusi par Saeimas deputāti nopērkot mandātu no muļķa puikas,nogremdējusi partiju,palīdzējusi vīram veidot netīru biznesu,tiek sūtīta par vēstnieci,ko par to domās saņēmēj valsts,kā vērtēs Latviju.Rinkevič,ja gribi būt ārlietās arī pēc šīs Saiemas,domā,jo savādāk dabūsi skuju taku.

 2. Vēstures mēslaine ir viņas īstā vieta.

 3. Aiziet vajadzēja daudz, daudz agrāk , nevis cīnbīties pret Zatleru, savējiem un citiem, kuri vēlējās pārmaiņas ! Interesanti – Vaqi kāds izbijis, tautas izšvilpts politiķis ravē dobes laukos vai strādā melnu darbu ?!

 4. Latvijas hiacinta

 5. Tas nekas, rindā es pēdējā – gan jau korupcija AM strādā un būšu pirmā…Tas tam Rikēvičam zināšanai un arī Eu tam noderēs…Kā tā fruktiņam ar uzvārdu Junkurs…

 6. Jo atrak jo labak. Tikai lai nesak ùjinàt tur.

 7. Kā var strādāt diplomātiskā dienestā, ja nezin svešvalodas? Vai visur braukās tulks līdzi? Kauns Latvijai! Vienlaikus uz diplomātu vietām rindā gaida 74 augsti kvalificēti speciālisti- ar zināšanām, pieredzi un labām, turklāt vairākām, svešvalodām. Vai tiešām atkal notiks šī afēra?

 8. Āboltiņa paziņo, informē vai vienkārši pasaka, atklājumus veic zinātnieki un vēl var atklāt noziegumu

 9. … Man si ‘tante’ patik, jo veleja pret Abrenes atdosanu/uzdavinasanu Kremlim pret solitam \ezelausim’ !
  … Varbut ar laiku ievedis nacionalaku vesmu AM talaka darbiba … !

  … Tatad ir patriote un tali internacionali domajoss politikis … lai gan pret NA vinas nostaja bija,un ir,ka latvietim, vel diezgan pretiga … !

  … Lai veicas … !

Draugiem Facebook Twitter Google+