×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
20. decembris, 2017
Drukāt

Āboltiņa pavēsta, kad noliks deputātes mandātu (5)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Solvita Āboltiņa

Saeimas deputāte Solvita Āboltiņa plāno nolikt deputātes mandātu līdz ar jaunās Saeimas sesijas sākumu nākamgad.

Āboltiņa intervijā aģentūrai LETA sacīja – plānots, ka šonedēļ būs pēdējā Saeimas sēde, kurā viņa piedalās. Pavasara sesijā, kura sāksies 8.janvārī, viņa Saeimas sēdēs vairs neplāno piedalīties, jo noliks mandātu.

Pirms mandāta nolikšanas politiķei gan vēl jānovada Saeimas Nacionālās drošības komisijas sēde, kas notiks 10.janvārī.

Āboltiņa vēlēšanās startēja Kurzemes apgabalā. Viņai noliekot mandātu, uz vietu Saeimā varētu pretendēt cilvēks, kurš ir nākamais “aiz strīpas” šajā apgabalā – Normunds Tropiņš. Viņš gan aģentūrai LETA sacīja, ka neplāno doties strādāt uz Saeimu un turpinās darbu Talsu novada pašvaldībā, kur viņš pilda domes priekšsēdētāja vietnieka pienākumus. Nākamie, kas varētu pretendēt uz vietu parlamentā, ir Artis Gustovskis un Saeimas deputāta Hosama Abu Meri palīgs Edgars Ikstens.

Āboltiņa jau iepriekš paziņoja, ka noliks Saeimas deputātes mandātu pirms 12.Saeimas sasaukuma beigām, jo iecerējusi atgriezties diplomātiskajā dienestā.

Pašlaik Āboltiņa ir “Vienotības” Saeimas frakcijas vadītāja, taču 21.decembrī frakcijas vadību iecerēts pārvēlēt.

“Vienotības” valde 6.novembrī nolēma izslēgt Āboltiņu no partijas par komentāriem un rīcību laikā, kad “Vienotība” sprieda par iespēju mainīt ekonomikas ministru.

Āboltiņa vadīja “Vienotību” kopš 2011.gada līdz 2016.gadā par partijas priekšsēdētāju tika ievēlēts Andris Piebalgs. Toreiz Āboltiņa uz šo amatu nekandidēja. Iepriekš, kad “Vienotība” bija politisko partiju apvienība, Āboltiņa bija tās līdzpriekšsēdētāja, bet no 2008. līdz 2010.gadam – partijas “Jaunais laiks” valdes priekšsēdētāja.

Āboltiņas vadībā “Vienotība” ir guvusi panākumus Saeimas vēlēšanās, iegūstot tiesības trīs reizes valdību veidot Valdim Dombrovskim un vēl divas – Laimdotai Straujumai, tomēr tad partija piedzīvojusi dramatisku reitinga kritumu, tam pietuvojoties 5% robežai.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Nevis nolikt mandātu, bet sen bija jāpadzen ar sūdainu koku!

    • Bēdīgi, ka muļķa tauta ir uzķērusies uz smalki organizēto Āboltiņas noriešanas kampaņu un tā palīdzējusi iznīcināt vienu no visu laiku izcilākajām Latvijas politķēm. Oligarhii var gavilēt par uzvaru!

  2. Viņas vislielāKAIS NOZIEGUMS IR vIENOTĪBAS SAGRAUŠANA!!Es tādai amatu ĀM nedotu ne par ko.Pielaidi nedotu,jo nevar uzticēties vai ne L.A.?

  3. Āboltiņai būtu jāatbild arī par visām OIK peripētijām, tas ir arī valsts drošības jautājums. Tā ir valsts ekonomikas sabotāža, brīvā tirgus kropļošana ar mākslīgi paaugstinātām elektroenerģijas cenām patērētājiem. Vai cilvēks, kas nav godprātīgi strādājis Saeimā var strādāt valsts pārvaldē,

  4. Un tad izjauks AM , bet vasarā Itālijā tas pats? Vai itāļiem nepietiek ar Vezuvu?

Draugiem Facebook Twitter Google+