×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
13. maijs, 2015
Drukāt

Āboltiņa prognozē, ka neievēlēs ne Levitu, ne Vējoni (16)

Foto-Timurs SubhankulovsFoto-Timurs Subhankulovs

Solvita Āboltiņa

“Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa trešdien pēc partijas Saeimas frakcijas sēdes, komentējot Nacionālās apvienības (NA) lēmumu Valsts prezidenta amatam izvirzīt Eiropas Savienības Tiesas tiesnesi Egilu Levitu, žurnālistiem izteica prognozi, ka prezidenta amatā ievēlēti netiks ne Levits, ne aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (Zaļo un zemnieku savienība).

“Šobrīd redzams, ka koalīcijai būs divi kandidāti. Manuprāt, tā nav laba tendence. Dažiem ir jāatzīstās, ka ir mānījuši sabiedrību, jo iepriekš mēs – trīs koalīcijas frakciju vadītāji – vienlaikus uzsvērām, ka ir ļoti svarīgi vienoties par vienu koalīcijas kandidātu Valsts prezidenta amatam,” pauda Āboltiņa.

“Es saprotu argumentus par Levita izcilajām spējām, un šobrīd viņš būtu spožs prezidenta kandidāts. Tomēr šobrīd iestājas arī dažu politologu minētā dubultmorāle, jo visdrīzāk prezidents netiks ievēlēts pirmajā kārtā, un visdrīzāk prezidents otrajā kārtā tiks ievēlēts ar opozīcijas balsīm. Tas ir ļoti skumji,” uzsvēra “Vienotības” Saeimas frakcijas vadītāja.

Āboltiņa minēja, ka no “Vienotības” frakcijas Lolita Čigāne ir gatava atbalstīt Levita kandidatūru.

Tāpat “Vienotības” līdere norādīja, ka tuvākajā laikā frakcijā cer uzklausīt abus koalīcijas kandidātus prezidenta amatam.

“Ņemot vērā, ka mēs [“Vienotība”] neesam izvirzījuši vienu kandidātu un redzams, ka pirmajā kārtā netiks ievēlēts neviens no abiem, tad “Vienotībā” visdrīzāk būs brīvais balsojums. Ja [prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā] paliks kāds no viņiem, tad visa “Vienotības” frakcija balsos par to kandidātu, kurš būs ieguvis visvairāk balsu,” viņa teica.

“Jāatzīst, ka rezultātā būs liels tirgus, un neviens nevarēs saprast, kāpēc neievēl ne vienu, ne otru,” norādīja Āboltiņa piebilstot, ka abi – Vējonis un Levits – ir cienījami kandidāti.

Komentējot šī brīža situāciju saistībā ar prezidenta kandidāta meklēšanu, Āboltiņa teica: “Publiskajā telpā tiek pārmesta parlamenta matemātika, kas tiek lietota. Varbūt šobrīd arī ir pesimisms par to”.

“Šobrīd tiešām ir tāda ļoti dīvaini iestudēta spēle, un tā matemātika ir tāda, ka “Vienotībai” kopā ar ZZS ir 44 balsis, bet kopā ar NA ir 40. Es neesmu optimistiska, ka kāda no mazajām partijām varētu atbalstīt koalīcijas kandidātu, jo katra ir izvirzījusi savu kandidātu. Tas ir viņu goda pienākums, balsot par savu kandidātu,” tā Āboltiņa.

“Šobrīd tā matemātika neļauj ievēlēt kādu no koalīcijas kandidātiem,” viņa piebilda.

Āboltiņa piekrita, ka līdz ar Levita izvirzīšanu ievērojami ir sarukušas Vējoņa izredzes tikt ievēlētam prezidenta amatā. “”Vienotība stabilitātes vārdā nevirzīja savu kandidātu. “Vienotības” balsis šajā situācijā nevar garantēt kāda no abu kandidātu ievēlēšanu pirmajā vēlēšanu kārtā,” viņa teica.

Uz jautājumu, kurš ir Āboltiņas minētās “ļoti dīvaini iestudētās spēles” režisors, viņa norādīja uz savu pieredzi, tiesājoties ar cilvēkiem.

“Es izvairīšos no jauniem tiesas procesiem, bet domāju, ka šobrīd ir ļoti labi redzams, kurš ir šīs spēles režisors. Tas ir cilvēks, kas ietekmē politiku,” pauda Āboltiņa.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) uz Valsts prezidenta amatu izvirzījusi aizsardzības ministru Raimondu Vējoni, kuram atbalstu paudusi arī koalīcijas vadošā partija “Vienotība”.

NA prezidenta amatam izvirzīja Eiropas Savienības Tiesas tiesnesi Egilu Levitu, aicinot viņu atbalstīt arī citu frakciju deputātus.

Parlamentā opozīcijā esošā partija “No sirds Latvijai” par savu kandidātu nosaukusi partijas pārstāvi Saeimas deputātu Gunāru Kūtri, savukārt Latvijas Reģionu apvienība – partijas līderi Saeimas deputātu Mārtiņu Bondaru.

Saeimas opozīcijas lielākā partija “Saskaņa” trešdien nolēmusi par savu kandidātu uz Valsts prezidenta amatu izvirzīt Saeimas deputātu un partijas biedru Sergeju Dolgopolovu.

Oficiāla Valsts prezidenta amata kandidātu izvirzīšana sāksies 19.maijā un ilgs līdz 24.maijam. Valsts prezidentu slēgtā balsojumā vēlēs 12.Saeima. Sēde gaidāma maija beigās vai jūnija sākumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Bet ievēlēs Mani!

 2. Jācer, ka viņai nav ilūziju pašai ielīst pa aclēgcaurumu pilī. Un sirdsdraugs no Ventspils ar šoreiz nevarēs izpalīdzēt. Bet tas, ka Vienotība nebalsos par Levitu, atņems šai partijai daudzu vēlētāju balsis. Žēl, ka “ierindas” biedri neko nedara. lai to spici noliktu pie vietas.

 3. sarkanaa zurka fiiree prieks sevis kaadu siltu vietinu.TAA jau drosi ar lembergu ir sarunaats.

 4. ................. Atbildēt

  vēl tā kā cer pati……………viņi patiesi paliek smieklīgi un tas ir sliktākais , kas var notikt.
  Tas norāda, ka viņi no demokrātijas atpaliek par 10 000 gadiem, pat ne grieķu vergturu demokrātija, tikai šarikovu komunisms -čebureki no atkritumiem un suņu gaļas.

 5. Smaids kundzei ir ļoti pašapzinīgs. Vai tiešām pastāv iespēja, ka ievēlēs viņu pašu? Tas nebūtu tas labākais variants. Levitu gan vajadzētu, jo no līdz šim parādītiem viņš ir noteikti labākais

 6. Sarkana veeleetaja esi?

 7. Ja mums būtu valstiski domājoši politiķi un godīgas tiesībsargājošās institūcijas, tad tāda Āboltiņa Saeimā varētu mazgāt trepes. Tagad viņa, patoloģiskas varas kāres dzīta, spēlē spēlītes ar visu sabiedrību, lai sabiedrību Latvijā pazemotu, cik tālu vien var. Pretīgi! Kauns! Traģiski Latvijai!

 8. Cienījamā Solvita, ievēlēs ar pirmo kārtu Vējoni, tāda ir varas sadale, tāds būs Saskaņas balsojums, kaut viņi virza savējo un jokojas, zinot, ka nekas nespīd. Saprotu, ka Vienotība gribēs padoties mīļā miera labad, lai nekristu valdība un vairākums balsos par Vējoni, tā pa kluso, runā vienu, dara citu. Tev taču nav izvēles balsot valsts labā, bet gan tā, ka izdevīgi paturēt varu. Tu esi tāda pat divkosīga, kā man liekas, ka visi spēlmaņi – katrs domā par sevi. Valsts, tauta jums ir niecība, auni un cērpamas aitas.
  Ja nav tā, būtu uzreiz pateikusi, ka Vienotība balsos par Levitu un viss, būtu kopā ar VL izvirzījuši Levitu, nespēlētu spēlītes, kaut vai notiktu valdības maiņa. Straujuma jau nav īstā meita būt par valdības vadītāju. Viņa grūti ar atmiņu, ar sakarīgu runu, ar zināšanā arī nav tik labi.

  Solvita, tev jālabojas un jāparāda nopietna pieeja valsts interesēm. Tu, piemēram,u sludināji “tiesiskumu”, bet viss iet otrādi, ačgārni un tautas labā nekas ne par mata tiesu nav izdarīts.
  Paldies par sapratni.

 9. Āboltiņa kārtējā “dežūrsmaidā”, jo ZIN, KO IEVĒLĒS!!! Āksti paliek āksti!!! LEVITA KUNGS NOTEIKTI NAV PIEŅEMAMS VIDUVĒJĪBĀM, kādi viņi ir ar nedaudz izņēmumiem…

 10. Visvaldis Mucenieks Atbildēt

  Āboltiņa Levitu atzīst par spožu kandidātu, bet tiem, kas viņu izvirza, pārmet dubultmorāli! Kaut kāda dīvaina loģika – meklēt argumentus, lai noņemtu no trases kompetentāko un piemērotāko kandidātu. Iespaids tāds, ka viņa baidās nevis par to, ka neievēlēs ne Vējoni, ne Levitu, bet baidās par to, ka Levits varētu tikt ievēlēts.

 11. Būtu jauki, ja Āboltiņa līdz prezidenta vēlēšanām nenodzīvotu, bet tas diemžēl nenotiks. 🙁

 12. goda pienākums, būtu balsot par labāko Latvijai, nevis tikai savai šaurai partijai. Ļoti ceru, ka cienījamie personāži spēs atteikties no savām ambīcijām un nobalsot pēc godaprāta

  • Rudā .. cerēja gan uz Briseli, gan prezidenta krēslu, cerams, ka Dievs to nepieļaus. Godīgums mūsu laikos ir liels deficīts, sevišķi mūs pīļu dīķī

 13. Lai piepildās Āboltiņas prognozes, nekādus levitus.
  Es par Solvitu – prezidenti!

  • gan,tu ,cienijamā vēlētāja brauc galīgi šķērsām,par radiniekiem nevajag reklamēt.

  • Vēlētāja laikam piemirsusi, kā solvita “dinamo!” Iekļuva Saeimā. Par laimi, ne visi ir “junkurjāņi” un neļaujās liberālkomunistu spiedienam

Draugiem Facebook Twitter Google+