×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
24. septembris, 2015
Drukāt

Kas pelna Latvijā? 500 vislabāk atalgotie amati (15)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pamatīgu sabiedrības šūmēšanos izraisījusi ziņa par gaidāmo Saeimas deputātu algu pieaugumu. Deputāti atsaucas uz vidējo algu pieaugumu valstī. Bet cik lielas tās ir ar visu pieaugumu? Kuru amatu pārstāvji Latvijā pelna visvairāk, kuru – vismazāk? To skaidrojām, izmantojot Valsts ieņēmumu dienesta datus (uz šā gada maiju) par vidējo stundas tarifa likmi vairāk nekā 2000 profesiju darbiniekiem.

Augstākā vidējā stundas tarifa likme Latvijā, ieņemot godpilno 1. vietu pelnošāko profesiju topā, ir vērtspapīru darījumu struktūrvienības vadītājam, kurš vidēji stundā nopelna 46,64 eiro, nākamais aiz viņa ir likvidators, kurš vidēji stundā nopelna 41,71 eiro, un gaisa kuģa kapteinis, kurš nopelna 41,56 eiro. Saeimas deputāti ar stundas tarifa likmi – 17,21 eiro – pelnošāko profesiju topā ir “tikai” 49. vietā.

Kas ietilpst ienesīgo profesiju amata pienākumos? Vērtspapīru eksperts prognozē vērtspapīru tirgus attīstību, lai no vērtspapīru pirkšanas un pārdošanas varētu gūt pēc iespējas lielāku peļņu. Likvidators ir darbinieks, kas specializējies uzņēmumu likvidēšanā – piedzen parādus, realizē uzņēmuma īpašumu un apmierina kreditoru prasījumus. Gaisa kuģa kapteinis ir pilots, kas atbildīgs par lidmašīnu ekspluatāciju un drošību lidojuma laikā.

Profesijas ar zemāko vidējo stundas tarifa likmi ir meteoroloģijas tehniķis, kuram vidējā stundas tarifa likme ir 2,15 eiro, viesnīcas stāva pārzinis, kurš stundā nopelna vidēji 2,19 eiro, kā arī tūrisma mītnes istabene, kas vidēji pelna 2,22 eiro stundā.

Vidējā stundas tarifa likme ir kopējo ienākumu attiecība pret kopējo nostrādāto stundu skaitu. Kopējos ienākumus veido ne tikai darba alga, bet arī piemaksas, atvaļinājumu nauda, pabalsti, darbiniekam izmaksātās kompensācijas u. tml.

Jāatgādina, ka minimālā stundas tarifa likme no šā gada 1. janvāra ir 2,166 eiro. Minimālā mēnešalga Latvijā ir 360 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Plika diršana, jūs sajedzat ko nozīmē kaprača darbs ¿???? Kad ziemā mīnusos jārok bedre kur zeme ir kā akmens, rokas zili melnas parsalusas??? Nerunāšu par skriešanu kas viņiem jāpaspēj izdarīt. Kad izsaukumos jābrauc un jakasa līķi no asfalta, jānes no mājām, purviem utt jau satrudejusi līķi. Jūs jebkad esat sajutuši to smaku ko viņi??? Pat sapuvusi vista nesmird tik briesmīgi ka līķis. Nerunāšu arī par visu pārējo. Tā alga kas viņiem ir smieklīga. Viņi vismaz degunus neurbina ka tagad saucamie dakteri,masinas, kantora žurkas un visi pārējie. Visu cieņu kaprača darbam. Nerunāšu par nervu izturību. Ne katrs to spēj ko viņi. Mums latviešiem kā tik iebāzt degunu kāda cita makā. Jebkad būtu pakustinajusi smadzenes saprastu ko tas nozīmē. Tāpat kā parasts mezstradnieks pelna kapeikas par smagu darbu.

 2. Plika diršana, jūs sajedzat ko nozīmē kaprača darbs ¿???? Kad ziemā mīnusos jārok bedre kur zeme ir kā akmens, rokas zili melnas parsalusas??? Nerunāšu par skriešanu kas viņiem jāpaspēj izdarīt. Kad izsaukumos jābrauc un jakasa līķi no asfalta, jānes no mājām, purviem utt jau satrudejusi līķi. Jūs jebkad esat sajutuši to smaku ko viņi??? Pat sapuvusi vista nesmird tik briesmīgi ka līķis. Nerunāšu arī par visu pārējo. Tā alga kas viņiem ir smieklīga. Viņi vismaz degunus neurbina ka tagad saucamie dakteri,masinas, kantora žurkas un visi pārējie. Visu cieņu kaprača darbam. Nerunāšu par nervu izturību. Ne katrs to spēj ko viņi. Mums latviešiem kā tik iebāzt degunu kāda cita makā. Jebkad būtu pakustinajusi smadzenes saprastu ko tas nozīmē. Tāpat kā parasts mezstradnieks pelna kapeikas par smagu darbu.

 3. Ar 100-150 gaļas lielopiem apgrozījums sasniedz no 100000€-120000€ bet tas ir samgs darbs jo mazajām saimniecībām visu laiku piegriež skābekli ar supsīdiju samazināšanām

 4. LAIPNI LŪGTI MAGRET JAMES FINANCE aizdevumu pakalpojumus ………. Vai esat biznesa vīrietis vai sieviete? Vai jums nekādu finansiālu haoss vai jums ir nepieciešams līdzekļus, lai uzsāktu savu biznesu? Vai jums ir nepieciešams kredīts, lai sāktu jauku mazajām un vidējo biznesu? Vai jums ir zems kredīta score, un jums ir atrast ir grūti iegūt kapitālu aizdevumu no vietējām bankām un citām finanšu iestādēm ?. Mūsu aizdevumi ir arī apdrošināts maksimālu drošību ir mūsu prioritāte, mūsu vadošais mērķis ir palīdzēt jums pakalpojumu jūs pelnījuši, mūsu programma ir ātrākais veids, kā iegūt to, kas jums ir nepieciešams vienā mirklī. Samaziniet savus maksājumus, lai atvieglotu spriedzi jūsu ikmēneša izdevumus. Iegūt elastīgumu, ar kuru jūs varat izmantot jebkādiem mērķiem – no brīvdienas, izglītībai, lai unikāliem pirkumiem Mēs piedāvājam plašu finanšu pakalpojumu klāstu, kas ietver: Biznesa plānošana, tirdzniecības un attīstības finanses, Properties un nekustamajiem īpašumiem, parādu konsolidācijai aizdevumi, uzņēmuma aizņēmumiem, Privātie aizdevumi, mājas refinansēšanas aizdevumi ar zemu procentu likmi 2% gadā vismaz atcelt attiecībā uz privātpersonām, uzņēmumiem. Mēs piedāvājam visa veida aizdevumus, PIETEIKTIES šodien pieejamiem aizdevumiem. Lūdzu, sazinieties ar mums pa e-pastu, lai iegūtu vairāk informācijas: (MAGRETJAMES321@GMAIL.COM)

 5. nekad mūžā nepirkšu LG Televizõru, un zinat kādēļ? dēl kretīniskās un uzbāzīgās reklāmas. un vēl – draugiem arī neieteikšu! ilgdzīvotāji atcerās, ka es bez “Zinā†niskā” komuņizma rādiõinženieris un bieži lūdz man padomus, pirms kādu ļepezdrisku meslu iegādāties.

 6. kuram kapracim maksā par stundam? vid dati patiesi.

  • Man arī sanāca smiekli 😁 😂 😂 virs strādā jau 9 gadus par kapraci un pirmā dzirdēšana ka maksa par stundām. Un to ko nopelna kapracis ir par maz paļubom. Zinot to ko viņi dara un to nervu izturību vispār pipec. Visu cieņu.

 7. Oooo,jā likvidātori sanem nu ļoti labiiiiii,man kaimiņos dzivo viens tads,sieva valsts kontrolē,abiem pa linkona dzipam un katru otro gadu maina pret jaunāku modeli!!!!! Deguni gaisā,visi kaimini traucē,tad suns par skalu rej,tad dūmi nākot virsu kad kaimins vienreiz pusgadā cep šašliku. Un tik lielās,mēs celam māju Mārupē,dēlam labu dzivokli nopirkuši centrā!!!!!!

 8. ka par sabiedrisko sektoru saka-nopelna,domāju,ka jāsaka būtu-saņem.

 9. Tad jau es kā pārdevēja esmu pie zemās stundu tarifu likmes,2.17.Mums vairāk nemaksā.Rēķinot pēc stundām pat 360,-nesanāk.KĀ LAI DZĪVO AR TĀDU ALGU?
  Pat nākošgad nekas nemainīsies pateicoties tiem kas lēma par minimālo algu.
  Padzīvojiet ar tādu naudu paši,izskolojiet bērnus,samaksājiet rēķinus.Nerēķinot pat ikdienišķās vajadzības,nerēķinot ne ekskursijas ne koncertus ne teātrus.Par zālēm jāpadomā-arī tās vajag.Bet ko nepirksim?

  • Tad ej strādā! Ko ņaudi! Mācīties vajadzēja! Zinu tādus kas pabeidz 9.klasi un čušš prom, apbērnojas un pa pardevēju

 10. Nereaalas algas…diez kapeec daudzi brauc prom on Latvijas?

 11. Darba ra;zigums algu nenosaka, to nosaka politika

  • Par darba razigumu… Latvijas cilveki strädä efektiväk,,, Dzivojot un strädajot taluma redzu kä sträda vaciesi. Viens sträda . tris skatäs un pipauzes .. pec katras pusstundas,,, Vini tur nepärsträdajäs….Latvijas prieksnieki no nabaga strädnieka dzen 9 ädas,,,,Nevajag teikt .ka tur ir darba razigums ….tur cilveki sevi taupa un lieku minuti nesträdas.

Draugiem Facebook Twitter Google+