Mobilā versija
+3.5°C
Mirdza, Žanete, Žanna
Trešdiena, 22. marts, 2017
24. septembris, 2015
Drukāt

Kas pelna Latvijā? 500 vislabāk atalgotie amati (9)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pamatīgu sabiedrības šūmēšanos izraisījusi ziņa par gaidāmo Saeimas deputātu algu pieaugumu. Deputāti atsaucas uz vidējo algu pieaugumu valstī. Bet cik lielas tās ir ar visu pieaugumu? Kuru amatu pārstāvji Latvijā pelna visvairāk, kuru – vismazāk? To skaidrojām, izmantojot Valsts ieņēmumu dienesta datus (uz šā gada maiju) par vidējo stundas tarifa likmi vairāk nekā 2000 profesiju darbiniekiem.

Augstākā vidējā stundas tarifa likme Latvijā, ieņemot godpilno 1. vietu pelnošāko profesiju topā, ir vērtspapīru darījumu struktūrvienības vadītājam, kurš vidēji stundā nopelna 46,64 eiro, nākamais aiz viņa ir likvidators, kurš vidēji stundā nopelna 41,71 eiro, un gaisa kuģa kapteinis, kurš nopelna 41,56 eiro. Saeimas deputāti ar stundas tarifa likmi – 17,21 eiro – pelnošāko profesiju topā ir “tikai” 49. vietā.

Kas ietilpst ienesīgo profesiju amata pienākumos? Vērtspapīru eksperts prognozē vērtspapīru tirgus attīstību, lai no vērtspapīru pirkšanas un pārdošanas varētu gūt pēc iespējas lielāku peļņu. Likvidators ir darbinieks, kas specializējies uzņēmumu likvidēšanā – piedzen parādus, realizē uzņēmuma īpašumu un apmierina kreditoru prasījumus. Gaisa kuģa kapteinis ir pilots, kas atbildīgs par lidmašīnu ekspluatāciju un drošību lidojuma laikā.

Profesijas ar zemāko vidējo stundas tarifa likmi ir meteoroloģijas tehniķis, kuram vidējā stundas tarifa likme ir 2,15 eiro, viesnīcas stāva pārzinis, kurš stundā nopelna vidēji 2,19 eiro, kā arī tūrisma mītnes istabene, kas vidēji pelna 2,22 eiro stundā.

Vidējā stundas tarifa likme ir kopējo ienākumu attiecība pret kopējo nostrādāto stundu skaitu. Kopējos ienākumus veido ne tikai darba alga, bet arī piemaksas, atvaļinājumu nauda, pabalsti, darbiniekam izmaksātās kompensācijas u. tml.

Jāatgādina, ka minimālā stundas tarifa likme no šā gada 1. janvāra ir 2,166 eiro. Minimālā mēnešalga Latvijā ir 360 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. nekad mūžā nepirkšu LG Televizõru, un zinat kādēļ? dēl kretīniskās un uzbāzīgās reklāmas. un vēl – draugiem arī neieteikšu! ilgdzīvotāji atcerās, ka es bez “Zinā†niskā” komuņizma rādiõinženieris un bieži lūdz man padomus, pirms kādu ļepezdrisku meslu iegādāties.

 2. kuram kapracim maksā par stundam? vid dati patiesi.

 3. Oooo,jā likvidātori sanem nu ļoti labiiiiii,man kaimiņos dzivo viens tads,sieva valsts kontrolē,abiem pa linkona dzipam un katru otro gadu maina pret jaunāku modeli!!!!! Deguni gaisā,visi kaimini traucē,tad suns par skalu rej,tad dūmi nākot virsu kad kaimins vienreiz pusgadā cep šašliku. Un tik lielās,mēs celam māju Mārupē,dēlam labu dzivokli nopirkuši centrā!!!!!!

 4. ka par sabiedrisko sektoru saka-nopelna,domāju,ka jāsaka būtu-saņem.

 5. Tad jau es kā pārdevēja esmu pie zemās stundu tarifu likmes,2.17.Mums vairāk nemaksā.Rēķinot pēc stundām pat 360,-nesanāk.KĀ LAI DZĪVO AR TĀDU ALGU?
  Pat nākošgad nekas nemainīsies pateicoties tiem kas lēma par minimālo algu.
  Padzīvojiet ar tādu naudu paši,izskolojiet bērnus,samaksājiet rēķinus.Nerēķinot pat ikdienišķās vajadzības,nerēķinot ne ekskursijas ne koncertus ne teātrus.Par zālēm jāpadomā-arī tās vajag.Bet ko nepirksim?

  • Tad ej strādā! Ko ņaudi! Mācīties vajadzēja! Zinu tādus kas pabeidz 9.klasi un čušš prom, apbērnojas un pa pardevēju

 6. Nereaalas algas…diez kapeec daudzi brauc prom on Latvijas?

 7. Darba ra;zigums algu nenosaka, to nosaka politika

  • Par darba razigumu… Latvijas cilveki strädä efektiväk,,, Dzivojot un strädajot taluma redzu kä sträda vaciesi. Viens sträda . tris skatäs un pipauzes .. pec katras pusstundas,,, Vini tur nepärsträdajäs….Latvijas prieksnieki no nabaga strädnieka dzen 9 ädas,,,,Nevajag teikt .ka tur ir darba razigums ….tur cilveki sevi taupa un lieku minuti nesträdas.

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (10)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (4)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Pasaule skaitļos. Kuri ir Eiropā pārdotākie auto?Amerikāņu koncerns "General Motors" nolēmis pārdot sev piederošo Eiropas auto zīmolu "Opel" (Lielbritānijā pazīstams arī kā "Vauxhall").
Draugiem Facebook Twitter Google+