×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
23. februāris, 2012
Drukāt

Afganistānas karavīrs nošāvis divus ISAF karavīrus

karaviri2

Afganistānas karavīrs valsts austrumos nošāvis divus NATO vadīto starptautisko spēku ISAF karavīrus.

“Persona, kas bija ģērbta Afganistānas Nacionālās armijas formā, šodien pavērsa savu ieroci pret ISAF karavīriem Afganistānas austrumos, nogalinot divus karavīrus,” teikts ISAF paziņojumā. ISAF neinformēja par nogalināto karavīru pilsonību un nesniedza sīkāku informāciju par incidentu. Pēc vietējo afgāņu amatpersonu teiktā, abi nogalinātie esot ASV karavīri, taču oficiāla apstiprinājuma tam nav.

Atbildot uz jautājumu, vai incidents ir saistīts ar Afganistānā notiekošajiem protestiem pret ASV karavīru veikto Korāna dedzināšanu, ISAF preses sekretārs tikai sacīja: “Šajā provincē notika demonstrācija.” Savukārt Afganistānas aģentūra “Afghan Islamic Press”, atsaucoties uz kāda protestētāja teikto, ziņo, ka Afganistānas karavīri, kas sargā ārvalstu karaspēka bāzi valsts austrumu provincē Nangarharā, “pievienojušies demonstrantiem un atklājuši uguni uz ārzemju karavīriem”.

ASV aizsardzības ministrs Leons Paneta atvainojās par “neatbilstošu apiešanos” ar islāma svēto rakstu Korāna eksemplāriem Bagramas aviobāzē un solīja rūpīgi izmeklēt notikušo. Paneta savu paziņojumu izplatīja pēc tam, kad otrdien izcēlās protesti Kabulā un pie Bagramas aviobāzes 60 kilometru no Kabulas pēc ziņas, ka ārvalstu karavīri šajā bāzē esot dedzinājuši Korāna eksemplārus. Protesti šonedēļ notika arī citur Afganistānā, un tajos ir arī bojāgājušie.

ASV amatpersonas, runājot anonīmi, paziņoja, ka Korāna eksemplāri ASV karavīru rokās nonāca, kad tie tika atņemti ieslodzītajiem ASV vadītajā cietumā Bagramā, kas tiek dēvēts par Afganistānas Gvantanamo cietumu. Cietumnieki tika turēti aizdomās par to, ka viņi izmanto Korāna lapas, lai viens otram rakstītu ziņas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+