Tehnika
Tehnoloģijas

Aicina atturēties no neoficiālo “Pokemon GO” versiju ielādes un neklaiņot bīstamās vietās 16

Foto – AFP/LETA

Informācijas tehnoloģiju (IT) drošības eksperti iesaka atturēties no neoficiālu spēles “Pokemon GO” lietotnes versiju lejupielādes, jo tās var kompromitēt ierīci, teikts IT drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” pārskatā par IT drošības incidentiem.

“Milzu popularitāti ieguvusi “Nintendo” lietotne “Pokemon GO” šobrīd Latvijā oficiāli vēl nav pieejama, bet tas neattur lietotājus lejupielādēt neoficiālas šīs spēles versijas, kuras, kā atklājies, mēdz būt ļaunprātīgas un var kompromitēt lietotāja ierīci,” teikts pārskatā.

Šādas inficētas “Pokemon GO” versijas ir modificētas, lai izskatītos leģitīmas, taču satur kaitīgas komponentes un nepamatoti pieprasa piekļuvi tādām telefona funkcijām kā “Veikt tiešos zvanus uz tālruņa numuriem”, “Lasīt īsziņas”, “Sūtīt īsziņas”, “Veikt audio ierakstu” un citām.

Ņemot to vērā, drošības eksperti iesaka atturēties no neoficiālo versiju lejupielādes un gaidīt oficiālo attiecīgā reģiona versiju, lai pasargātu savu ierīci.
Šobrīd “Cert.lv” gan nav informācijas par inficētiem lietotājiem Latvijā.

Kā ziņots, ASV jaunā spēļu aplikācija “Pokemon Go” jau kļuvusi tikpat populāra kā tviteris un populārāka par iepazīšanās aplikāciju “Tinder”.

Jūlija sākumā sagaidītā aplikācija “Pokemon Go” ir jaunākā papildinātās realitātes versija no populārās videospēles sērijas, kurā fiktīvi radījumi ir ievietoti reālajā dzīvē. Spēle izmanto mobilo tālruņu GPS sistēmu, lai spēlētāji varētu klejot īstajā pasaulē, meklēt “PokeStop” jeb pokemonu pieturvietas, kur var ievākt krājumus, un tālāk doties ķert animētos multeņu monstriņus un trenēties cīņām ar citiem spēlētājiem.

Taču par “Pokemon Go” atsauksmes kopš tā iznākšanas nav tikai pozitīvas. To kritizē par aplikācijas ieprogrammētās atrašanās vietas noteikšanas iespēju.

Policija vairākās valstīs brīdinājusi par spēlētāju drošību un lūgusi, lai aplikācijas lietotāji apzinās savu apkārtni.

Reaģējot uz pēdējās dienās Latvijā un pasaulē lielu popularitāti gūstošo mobilo aplikāciju “Pokemon GO”, arī AS “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) aicina aplikācijas lietotājus izvairīties no objektiem, kuri atrodas tiešā sliežu ceļu tuvumā, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Pēc LDz rīcībā esošas informācijas, aplikācijas objektus ģenerē sistēma pēc noteikta algoritma, tāpēc potenciāli spēles “varoņu” atrašanās vieta var būt arī stacijas, peroni un sliežu ceļi.

Galerijas nosaukums

Kopš vakar Nīderlandē reģistrēti vairāki gadījumi, ka neatļautās vietās uz dzelzceļa gados jauni cilvēki guvuši vieglas traumas, vietējās dzelzceļa kompānijas jau ir nosūtījušas oficiālu pretenziju “Nintendo”, kas ir “Pokemon GO” izstrādātājs, ar prasību veikt darbības, lai ierobežotu aplikācijas darbību tiešā dzelzceļa tuvumā.

Šā gada pirmajos sešos mēnešos Latvijā uz dzelzceļa kopumā reģistrēti 12 negadījumi, kuros gājuši bojā deviņi, bet traumēti trīs cilvēki.

Saistītie raksti

Kā ziņots, ASV jaunā spēļu aplikācija “Pokemon Go” jau kļuvusi tikpat populāra kā tviteris un populārāka par iepazīšanās aplikāciju “Tinder”.
Jūlija sākumā sagaidītā aplikācija “Pokemon Go” ir jaunākā papildinātās realitātes versija no populārās videospēles sērijas, kurā fiktīvie radījumi ir ievietoti reālajā dzīvē.

Taču par “Pokemon Go” atsauksmes kopš tā iznākšanas nav tikai pozitīvas. To kritizē par aplikācijas ieprogrammētās atrašanās vietas noteikšanas iespēju un spēlētāju iekļūšanu nedrošās vietās.

LA.lv