×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
7. septembris, 2016
Drukāt

Aicina dalīties ar vēstures liecībām par 1920.-1925.gadu (2)

Foto no ĀM mājas lapasFoto no ĀM mājas lapas

Latvijas delegācija Parīzē 1921. gadā 1. rindā no kreisās: Miķelis Valters, delegācijas vadītājs Zigfrīds Anna Meierovics, Jānis Lazdiņš; 2. rindā no kreisās: Oļģerds Grosvalds, Georgs Bisenieks, Jānis Tepfers.

Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, Valsts kanceleja turpinās Latvijas Republikas Valdības sēžu protokolu publicēšanu.

Dažādu dokumentu un fotogrāfiju pirmpublicējumi, notikumu aculiecinieku atmiņu fragmenti un plašs sabiedrības dzīves atspoguļojums aizsākās grāmatā “1918.-1920. Latvijas Republikas Pagaidu valdības sēžu protokolos, notikumos, atmiņās”, kas bija veltījums Latvijas valsts 95. dzimšanas dienai.

Grāmata “1920. – 1925. Latvijas Republikas Valdības sēžu protokolos, notikumos, atmiņās” iecerēta trīs sējumos. Tāpat kā iepriekš, tā taps sadarbībā ar nacionālajām atmiņas institūcijām – Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, Latvijas Nacionālo arhīvu, Latvijas Kara muzeju, Latvijas Nacionālo bibliotēku, kā arī Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju un Rakstniecības un mūzikas muzeju, arī pārējie Latvijas muzeji ir aicināti iesaistīties.

Valsts kanceleja aicina līdzdarboties grāmatas tapšanā, daloties ar vēsturiskām liecībām, ja iedzīvotāju krājumā ir fotogrāfijas, dokumenti, atmiņu pieraksti vai cita veida materiāli par attiecīgo laika posmu, spilgtām personībām un Latvijas valstij nozīmīgiem procesiem, piemēram, starptautiskā atzīšana, iestāžu dibināšana, agrārreforma, robežu nospraušana, biedrību darbība.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Trimdas latvieši sarakstīja vairākas atmiņu gramātas un autobiografijas par to laiku. Vajag tikai pameklēt.

  2. lai tik nu nesākas dažādu ,, speciālistu ,, ar 50 gadu okupācijas stāža kvalifikācijas vēstures pārrakstīšanas laiki . 4.maija Latvija jau pilna ar tādiem !

Draugiem Facebook Twitter Google+