Mobilā versija
+0.9°C
Ziedonis
Pirmdiena, 1. maijs, 2017
29. septembris, 2015
Drukāt

Turcija aicina izvietot bēgļus “drošās joslās” Sīrijā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Turcijas premjerministrs Ahmets Davutoglu izslēdzis iespēju veidot uzņemšanas centrus tiem tūkstošiem bēgļu, kas mēģina caur Turciju sasniegt Eiropu, aicinot viņus izvietot “drošās zonās” Sīrijas iekšienē.

ES dalībvalstis vairākkārt aicinājušas imigrantu patvēruma pieprasījumu izskatīšanu organizēt valstīs, no kurām viņi dodas ceļā uz Eiropu. Pagājušajā nedēļā ES līderi vienojās palielināt palīdzību Turcijai un citām Sīrijas kaimiņvalstīm, kuras uzņēmušas vairāk nekā četrus miljonus cilvēku, kas bēg no pilsoņkara Sīrijā un teroristiskā grupējuma “Islāma valsts”. ES sola stiprināt bloka ārējās robežas un radīt pretrunīgi vērtētos centrus pierobežas valstīs, piemēram, Grieķijā un Itālijā, lai ātrāk nošķirtu bēgļus no ekonomiskajiem imigrantiem. Davutoglu norādīja, ka šādi centri esot nepieņemami un nehumāni un atkārtoja Turcijas aicinājumu veidot drošu zonu Sīrijas iekšienē. “Ja šī zona tiks attīrīta [no “Islāma valsts” ekstrēmistiem], mēs varēsim tur nodibināt trīs pilsētas un katra varēs uzņemt 100 000 cilvēku,” skaidroja Turcijas premjers. “Jūs [Eiropa] uzņemsieties finanšu izmaksas, bet mēs tās uzcelsim,” aicināja Davutoglu.

Pievienot komentāru

Dienas klāt pie atvaļinājuma, ja ir bērns vai jākopj slimnieks. Ierosinājums EiropāEiropas Komisija ierosina noteikt labākus vecāku atvaļinājuma standartus
Draugiem Facebook Twitter Google+