×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. septembris, 2014
Drukāt

Aicina uz atklāto lekciju par Arturu Alberingu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Valsts kanceleja aicina 26. septembrī ikvienu interesentu apmeklēt astoto publisko lekciju, kas veltīta bijušajam Latvijas brīvvalsts premjeram Arturam Alberingam, informē Komunikācijas departamenta konsultante Maija Lāce.

Lekcija notiks piektdien, 26. septembrī, plkst. 16, Vidzemes augstskolā (VA) Valmierā, to atklās Ministru prezidente Laimdota Straujuma un lasīs VA rektors Dr.hist. Gatis Krūmiņš. Lāce stāsta – šī būs otrā reize, kad lekciju rīko ārpus galvaspilsētas, un tas tiek darīts, ņemot vērā Alberinga ciešo saikni ar Vidzemes novadu.

Lekcijā piedalīsies Rūjienas izstāžu zāles vadītāja Līga Siliņa, kura vākusi, pētījusi un glabā dokumentālus materiālus par Rūjienas izcilajiem novadniekiem, arī rūjienieti Alberingu. Savukārt asociētā profesore Dr. art. Laila Bremša iepazīstinās klausītājus ar tēlnieka Kārļa Zemdegas daiļradi, īpaši pievēršot uzmanību piemineklim “Sējējs”, kas veltīts tieši A. Alberingam.

Tāpat lekcijas laikā apmeklētājiem būs iespēja noskatīties filmas fragmentu no kino žurnāla “Latvijas skaņu hronika” par bijušā Ministru prezidenta Artura Alberinga dibināto valsts zirgaudzētavu 1922. gadā – Limbažu novada Svētciemā.

Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane aicina ikvienu izmantot šo iespēju iepazīt Latvijas amatpersonas un to devumu Latvijas valsts veidošanā un attīstībā. “Vēstures dziļāka izpratne ir demokrātiskas, neatkarīgas valsts sabiedrības pamatā,” uzsver E. Dreimane.

Ikviens interesents aicināts apmeklēt publisko lekciju, piesakoties līdz 25. septembrim, zvanot uz tālruni 64250841 vai rakstot e-pastu uz agnese.lapetrova@va.lv.

Lekcijas video tiešraide būs pieejama šeit: http://cdn.tiesraides.lv/lu.lv/live3/3. Savukārt līdz šim notikušās astoņas lekcijas, kuras bija veltītas Kārlim Ulmanim, Zigfrīdam Annai Meierovicam, Voldemāram Zāmuelam, Hugo Celmiņam, Pēterim Juraševskim, Marģeram Skujeniekam, Ādolfam Bļodniekam.

Lekciju cikls par bijušajiem Latvijas valsts Ministru prezidentiem sākās 2012. gada septembrī, un pirmā lekcija bija veltīta Valsts prezidentam un premjerministram Kārlim Ulmanim. Pasākums tiek finansēts no saliedētības programmai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem. Programmas mērķis ir sekmēt iekļaujošas un saliedētas sabiedrības veidošanos, kā arī stiprināt valstiskuma apziņu un nacionālo identitāti Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+