×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
23. februāris, 2012
Drukāt

Aicina ziņot par gadījumiem, ka skola likusi iegādāties mācību materiālus

macibu_gramatas

Tiesībsargs aicina ziņot par gadījumiem, ka skola likusi vecākiem iegādāties materiālus skolas mācību procesa nodrošināšanai, aģentūru BNS informēja tiesībsarga pārstāve Ruta Siliņa.

Satversme noteic, ka valsts nodrošina iespēju bez maksas ikvienam iegūt pamatizglītību un vidējo izglītību. Tomēr realitātē nereti vecākiem ir jāpērk grāmatas un citi materiāli, lai nodrošinātu sava bērna mācību procesu pamatskolā vai vidusskolā, norādīja Siliņa.

Tādēļ Tiesībsarga birojā izveidota īpaša elektroniskā pasta adrese bezmaksas.izglitiba@tiesibsargs.lv, lai apkopotu, ko, cik lielā apmērā un kādā veidā skolas lūdz iegādāties skolēnu vecākiem. Informācijas ieguves mērķis ir izzināt esošo situāciju un tās izplatību Latvijā, tādēļ skolēnu vecāki informāciju var sūtīt arī anonīmi.

Pašlaik tas, cik daudz skolēnu vecākiem jāpērk skolai nepieciešamais par saviem līdzekļiem, ir atkarīgs no attiecīgās pašvaldības labklājības līmeņa. Šāda situācija nostāda nevienlīdzīgās pozīcijā dažādos Latvijas novados dzīvojošos skolēnus un viņu vecākus, uzsvēra tiesībsargs.

Tiesībsarga birojā jau iepriekšējā gadā tika izveidota konsultatīvā padome par izglītības pieejamību. Patlaban norit darbs pie situācijas izvērtēšanas, kāds ir Satversmē noteiktās bezmaksas izglītības apmērs.

Dažādās pasaules valstīs bezmaksas izglītības apmērs būtiski atšķiras. Ir valstis, kuras apmaksā visu, kas saistīts ar mācību procesu, pat burtnīcas un sporta tērpus. Savukārt ir arī valstis, kas apmaksā tikai skolas telpas un skolotāja atalgojumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+