×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
24. jūlijs, 2014
Drukāt

Mali avarējusi Alžīrijas lidsabiedrības “Air Algerie” lidmašīna ar 119 cilvēkiem

Vagadugu lidostaVagadugu lidosta

Mali avarējusi Alžīrijas lidsabiedrības “Air Algerie” lidmašīna ar 119 cilvēkiem, ceturtdien pavēstīja amatpersonas.

Avarējusi lidmašīna, kas atradās ceļā no Burkinafaso un Alžīru, ziņu aģentūrai “Reuters” apliecināja Alžīrijas aviācijas amatpersona. “Es varu apstiprināt, ka tā ir avarējusi,” sacīja amatpersona.

Lidmašīnā bijuši 119 cilvēki, ieskaitot septiņus apkalpes locekļus, sacīja Alžīrijas premjerministrs Abdelmaleks as Sellals.

“Upuru vidū ir kā alžīrieši, tā ārzemnieki,” norādīja premjers.

Lidmašīna nogāzusies starp Gao un Tesalitu, sacīja brigādes ģenerālis Koko Esiens, ANO Mali misijas pārstāvis.

Alžīrijas nacionālā aviokompānija “Air Algerie” ceturtdien paziņoja, ka apmēram stundu pēc pacelšanās ir zaudējusi saziņu ar šo pasažieru lidmašīnu. “Gaisa navigācijas dienesti 50 minūtes pēc pacelšanās ir zaudējuši kontaktus ar “Air Algerie” lidmašīnu, kas ceturtdien devās no Vagadugu un Alžīru,” Alžīrijas nacionālā ziņu aģentūra APS citēja lidsabiedrības paziņojumu.

Tajā norādīts, ka kompānija ir sākusi “ārkārtas situācijas plāna” īstenošanu, lai noskaidrotu reisa AH5017 atrašanās vietu. Lidmašīnas pasažierus šajā četras stundas ilgajā maršrutā pārvadā četras reizes nedēļā.

Avoti aviācijas sektorā atklājuši, ka pazudusī lidmašīna ir “McDonnell Douglas MD-83”, ko “Air Algerie” nomāja no Spānijas kompānijas “Swiftair”, un tajā atradušies dažādu valstu, tostarp Spānijas un Francijas pilsoņi.

Visi seši apkalpes locekļi lidmašīnā bija Spānijas pilsoņi, paziņoja Spānijas lidsabiedrību pilotu arodbiedrība “Sepla”, bet “Swiftair” apstiprināja, ka tās lidmašīna ir pazudusi nepilnu stundu pēc pacelšanās no Vgadugu.

Francijas transporta ministrs Frederiks Kiviljē paziņoja, ka, kā ir uzskatāms, lidmašīnā atradās vairāki Francijas pilsoņi.

Alžīrijas premjerministrs Abdelmaleks Sellals sacījis, ka “lidmašīna pazuda Gao [Mali] 500 kilometrus no Alžīrijas robežas. Upuru vidū ir vairāku valstu piederīgie”.

Avots “Air Algerie” atklāja, ka “lidmašīna nebija tālu no Alžīrijas robežas, kad apkalpei tika lūgts veikt maršruta maiņu sliktās redzamības dēļ un tādēļ, lai novērstus sadursmes ar citu lidmašīnu maršrutā Alžīrija-Bamako riskus”. “Kontakts tika pazaudēts pēc kursa maiņas,” piebilda avots.

Vagadugu atrodas gandrīz taisnā līnijā uz dienvidiem no Alžīras, bet pāri ir jālido pār Mali, kur valsts ziemeļos turpinās nemieri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+