Mobilā versija
+5.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 25. aprīlis, 2017
30. jūnijs, 2016
Drukāt

Ja esi pie Gaiziņkalna, iegriezies Akmens mājas galerijā!

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Valērijs Baida un Maija Jakoviča.

Kopš Gaiziņa pakājē, Aronas pagasta “Lejas Vālēnos” dzīvo gleznotāju ģimene Maija Jakoviča un Valērijs Baida, šīs mājas ieguvušas jaunu elpu.

Labu laiku pamestas un laika zoba pagalam sagrauztas, tagad ar abu gleznotāju pūlēm tās pārvērtušās gan par pajumti pašiem, gan vietu jaunradei, gan pastāvīgu mākslas darbu ekspozīciju, kurai dots nosaukums “Akmens mājas galerija” un kuru var apmeklēt ikviens Gaiziņa apkārtnes apceļotājs. Un tā vien šķiet, ka pats Madonas novads ar gleznainajiem pakalniem un ezeriem ir kā radīts gleznošanai.

“Akmens mājas galerijā var aplūkot ap 300 abu mākslinieku gleznas. Interesentiem tiek piedāvātas arī glezniecības nodarbības, tāpat ikviens var pasūtīt uzgleznot savu portretu.

Maija Jakoviča un Valērijs Baida stāsta, ka “Lejas Vālēnus” uzcēluši vārda tiešā nozīmē no drupām. “Kad te ienācām, caur jumtu varēja redzēt debesis, pagalmā nebija pat kārtīgas ūdens akas. Visu, kas tagad te redzams, 25 gados esam paveikuši tikai ar mūsu rokām,” teic viņi.

Pievienot komentāru

Elegance 2017. Desmit piemēri izsmalcināta tēla radīšanaiElegance ir ļoti daudzslāņains jēdziens, kas ietver gan apģērba piegriezumu, gan izturēšanās veidu.
Paradīzes lauska. Ritas Našenieces mazie atklājumi Korfu salā (1)Britu kapsēta Korfu salā ir vieta, kurā dvēsele izlīdzinās ar pasauli. Ja esi Korfu un tieši Kerkiras pilsētā, mēģini atrast šo vietu. Tas nav grūti. Tikai nedodies turp barā un troksnī. Nekādu tūristu autobusu, lūdzu!
Draugiem Facebook Twitter Google+