Mobilā versija
+14.9°C
Viesturs, Viestards, Kitija
Trešdiena, 28. jūnijs, 2017
30. jūnijs, 2016
Drukāt

Ja esi pie Gaiziņkalna, iegriezies Akmens mājas galerijā!

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Valērijs Baida un Maija Jakoviča.

Kopš Gaiziņa pakājē, Aronas pagasta “Lejas Vālēnos” dzīvo gleznotāju ģimene Maija Jakoviča un Valērijs Baida, šīs mājas ieguvušas jaunu elpu.

Labu laiku pamestas un laika zoba pagalam sagrauztas, tagad ar abu gleznotāju pūlēm tās pārvērtušās gan par pajumti pašiem, gan vietu jaunradei, gan pastāvīgu mākslas darbu ekspozīciju, kurai dots nosaukums “Akmens mājas galerija” un kuru var apmeklēt ikviens Gaiziņa apkārtnes apceļotājs. Un tā vien šķiet, ka pats Madonas novads ar gleznainajiem pakalniem un ezeriem ir kā radīts gleznošanai.

“Akmens mājas galerijā var aplūkot ap 300 abu mākslinieku gleznas. Interesentiem tiek piedāvātas arī glezniecības nodarbības, tāpat ikviens var pasūtīt uzgleznot savu portretu.

Maija Jakoviča un Valērijs Baida stāsta, ka “Lejas Vālēnus” uzcēluši vārda tiešā nozīmē no drupām. “Kad te ienācām, caur jumtu varēja redzēt debesis, pagalmā nebija pat kārtīgas ūdens akas. Visu, kas tagad te redzams, 25 gados esam paveikuši tikai ar mūsu rokām,” teic viņi.

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+