×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
5. februāris, 2016
Drukāt

Aktiera slimības dēļ šovakar atcelta izrāde “Svina garša” (3)

Foto: Agnese ZeltiņaFoto: Agnese Zeltiņa

Aktieru slimības dēļ Latvijas Nacionālajā teātrī šovakar atcelta izrāde “Svina garša”, aģentūra BNS uzzināja teātrī.

Šovakar plānota izrāde pārcelta uz 22.februāri.

Nacionālā teātra pārstāve Līga Rimšēviča norādīja, ka nākamās izrādes norise 11.februārī plānota kā ierasts. Režisora Valtera Sīļa iestudējums, kas veidots pēc Māra Bērziņa romāna “Svina garša”, pirmizrādi piedzīvoja 4.februārī.

Romāna darbība norisinās 1940.un 1941.gadā, kad Latvijā straujā tempā nomainās lielvalstu varas. Latviešu puisis Matīss no Torņakalna, kurš nevēlas karot ne vienā, ne otrā frontes pusē, mēģina būt malā. Tas viņam neizdodas. Romānā atspoguļota nepieciešamība izdzīvot frontes aizmugurē, uzdzīve un andelēšanās ar kreiso preci, pirmā sastapšanās ar mīlestību, nodevību, nelietību, žēlsirdību, un svina garša mutē – gan no nomaldījušās lodes, gan no tā, kas notiek ar Latviju.

Lomās izrādē spēlē Madara Botmane, Daiga Gaismiņa, Lāsma Kugrēna, Līga Zeļģe, Liene Sebre, Ainārs Ančevskis, Jānis Āmanis, Mārtiņš Brūveris, Raimonds Celms, Kaspars Dumburs, Arturs Krūzkops, Voldemārs Šoriņš, Jānis Vimba, Kristians Kareļins, Kristaps Ķeselis, Uldis Sniķeris un Tija Mētra Zeļģe.

Izrādes scenogrāfs ir Uģis Bērziņš, kostīmu māksliniece – Ieva Kauliņa, mūzikas autors – Edgars Raginskis un gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Pilnīgi saprotami. Vēsture nav panesama diendienā. No vēstures saslimst. Neļimst tikai izklaides piķa grābēji.

  2. kurš tad nu piedzērās lidz nemaņai?

  3. Pirmizrādes ballites sekas?

Draugiem Facebook Twitter Google+