×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
17. jūnijs, 2012
Drukāt

Aktrise Lāsma Kugrēna atzīmē 60.dzimšanas dienu

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Nacionālā teātra aktrise Lāsma Kugrēna svētdien, 17.jūnijā, atzīmē 60.dzimšanas dienu, aģentūru BNS informēja teātra pārstāve Līga Rimšēviča.

Daudzi skatītāji viņu atceras kā Elektru izrādē “Elektra – mana mīla”, citi kā Hedu Gableri, vēl citi kā Ieviņu, Elizabeti līdz pat viņas jaunākajām lomām izrādēs “Osedžas zemē” un “Pērnvasar negaidot”.

Nākamā sezona Aktieru zālē sāksies ar Mihaila Kublinska iestudēto izrādi “Mī mālēt” ar jubilāri galvenajā jomā, norāda teātra pārstāve.

Lāsmas Kugrēnas kursabiedrs Voldemārs Šoriņš atzīst, ka katra tikšanās ar Lāsmu uz skatuves ir jauna pieredze, kas prasa atbildību par katru vārdu, domu un žestu, “jo zini, ka sekos tūlītēja, dzīva atbilde, jo Lāsma ir partneris, kas ne tikai skatās, bet redz un ne vien klausās, bet arī dzird”.

Režisors Edmunds Freibergs norāda, ka nevar viņu iedomāties kā politiķi vai biznesmeni. “Šajās sfērās tu ar savu raksturu noteikti savārītu pamatīgu putru. Tava vieta ir uz skatuves. Un šīs tiesības, atdevīgi strādājot, sevi netaupot, tu esi pārliecinoši pierādījusi daudzu gadu garumā,” par aktrisi izsakās režisors.

Bet pēc Viestura Kairiša vārdiem, Lāsmu kā aktrisi var raksturot viens vārds – mērogs. “Viņai ir lielo lomu mērogs. Traģēdija, kas ietver komēdiju, tā ir viņas amplitūda. Viņai ir pieejama aktiermeistarības dziļākā izpratne. Tā palīdz veidot raksturu psiholoģiju, kas sasniedz cilvēcisku arhetipu līmeni. Tas nozīmē, ka psiholoģiski viņa spēj izveidot cilvēku – noslēpumu, kura uztveršana nebeidzas ar izrādes noskatīšanās brīdi,” uzskata režisors.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+