×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
23. maijs, 2012
Drukāt

“Al Qaeda” aicina uz virtuālo džihādu pret ASV

uzbrukumi

Starptautiskā teroristiskā organizācija “Al Qaeda” videovēstījumā aicinājusi sākt “elektronisko džihādu” pret ASV, proti, kiberkaru.

Salīdzinot trūkumus Amerikas svarīgākajos datortīklos ar trūkumiem aviācijas drošības sistēmā pirms 11. septembra teroraktiem, “Al Qaeda” piekritēji tiek aicināti veikt kiberuzbrukumus ASV valdības datortīkliem, kā arī svarīgākajiem infrastruktūras tīkliem, tostarp elektroapgādei. ASV Federālā izmeklēšanas biroja rīcībā videovēstījums nonācis jau pagājušajā gadā, bet Senāta Iekšzemes drošības un valdības lietu komiteja to publiskoja tikai otrdien. “Tas ir skaidrākais pierādījums, ko esam redzējuši, ka “Al Qaeda” un citi teroristu grupējumi vēlas uzbrukt mūsu svarīgāko infrastruktūru datorsistēmām,” paziņoja Senāta Iekšzemes drošības un valdības lietu komitejas vadītājs Džo Lībermans. “Šis video ir satraucošs, jo mudina “Al Qaeda” piekritējus sākt kiberuzbrukumu Amerikai. Skaidrs, ka “Al Qaeda” izpēta visus veidus, kā mums kaitēt, un šis ir pierādījums, ka mērķis ir mūsu svarīgākā infrastruktūra,” atzīmēja komisijas locekle senatore Sūzana Kolinsa.

Par nacionālo drošību atbildīgie dienesti uzskata, ka šie draudi ir reāli, norādot, ka plaisa starp teroristu vēlmēm un iespējām strauji sarūk. Pierādījumi liecina, ka kiberuzbrukumus pret ASV plāno arī Irāna, tās sadarbībai ar teroristiem pārejot jaunā dimensijā, proti, Teherāna varētu attīstīt spēcīgu kiberieroci un nodot to teroristu rīcībā. “Kongresam ir jārīkojas tagad, lai pasargātu Amerikas sabiedrību no potenciāli iznīcinoša uzbrukuma mūsu elektroenerģijas tīklam, ūdens apgādes sistēmai vai finanšu tīkliem,” paziņoja Lībermans. “Kā teikuši daudzi nacionālās drošības eksperti, šiem tīkliem nepieciešami minimāli kiberdrošības standarti, lai aizsargātu mūsu nacionālo un ekonomisko drošību.”

Iekšzemes drošības komiteja informēja, ka ASV Iekšzemes drošības ministrija kopš oktobra saņēmusi vairāk nekā 50 tūkstošus ziņojumu par kiberuzbrukumiem vai uzbrukumu mēģinājumiem. Tajā pašā laika posmā pērn tika saņemti tikai 10 tūkstoši ziņojumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+