×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
11. marts, 2015
Drukāt

Albertu Legzdiņu izrādē “Eslingena” sagaida ar stāvovācijām (1)

Foto – Raimonds BirkenfeldsFoto – Raimonds Birkenfelds

Leģendārā ansambļa “Čikāgas piecīši” dalībnieku, mūzikla “Eslingena” līdzautoru Albertu Legzdiņu skatītāji otrdien sveica ar stāvovācijām, kad viņš viesojās koncertzālē “Rīga”, lai ne tikai noskatītos paša sarakstīto darbu, bet pēc desmit gadu pārtraukuma atkal kāptu uz skatuves konferansjē lomā, pastāstīja producents Juris Millers.

“Šis bija skaistākais vakars pēdējo gadu laikā,” pēc izrādes, valdot emocijas un slaukot asaras, sacīja Alberts. “Pirms desmit gadiem es pat iedomāties nevarēju, ka jebkad Latvijā atradīsies uzņēmīgi cilvēki, kas būs gatavi iestudēt “Eslingenu” un pulcēt pilnas skatītāju zāles,” piebilda autors, kurš ieradās Rīgā no Čikāgas, lai noskatītos izrādes jauno iestudējumu.

Mūzikls “Eslingena” tika sarakstīts pirms desmit gadiem un iestudēts trimdas latviešu sabiedrībā ASV, kā arī ar neticamiem panākumiem trimdas latviešu izpildījumā izrādīts uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves. To sarakstīja Alberts Legzdiņš, Andris Ritmanis un prestižās “Emmy” balvas laureāte Lolita Ritmane.

“Latvijā cilvēki diemžēl zina ļoti maz par Eslingenu, lai arī tai bija ārkārtīgi nozīmīga loma Latvijas vēsture pēc Otrā pasaules kara – no Vācijas mazpilsētā Eslingenā izvietotās bēgļu nometnes sākās aptuveni 6000 latviešu emigrācija uz Angliju, ASV, Kanādu, Austrāliju un citām valstīm”, stāsta Alberts Legzdiņš, kurš pats vairākus gadus pavadīja šajā nometnē. “Izrādē atainotais lielā mērā ir autobiogrāfisks – tā bija dzīve, kas ritēja bēgļu nometnē, ar priekiem, bēdām, asarāma un smiekliem. Skatītāji var nebaidīties – izrāde ir jautra, lai arī stāsta par ļoti smagu vēstures periodu.”

Mūziklā “Eslingena” piedalās aktieri Valdis Lūriņš, Rasma Garne, Irma Ziemele, Indra Burkovska, Mārtiņš Vilsons, Zigurds Neimanis, Juris Kalniņš, Juris Jope, Paula Dukure, Ginta Krievkalna, Madars Zvagulis, Raimonda Vazika.

Millers atgādina, ka šajā sezonā ir vēl tikai divas iespējas noskatīties “Eslingenu” koncertzālē “Rīga” – 11. aprīlī un Skolēnu Dziesmu un deju svētku laikā – 10. jūlijā, kad uz izrādi īpaši tiks gaidīti trimdā dzīvojošie tautieši, kas vasarā savu atvaļinājumu nolems pavadīt Rīgā. Biļetes nopērkamas visas “Biļešu paradīzes” kasēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. PALDIES par Eslingenu!
    Tas bija vnk lieliski!

Draugiem Facebook Twitter Google+