×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. jūnijs, 2012
Drukāt

Algotie pagaidu darbi – iespēja atkal strādāt 


Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

“Esmu apmierināta, ka varu strādāt, sniegt kādu labumu sabiedrībai,” saka rīdziniece Svetlana Bulahova, kas veic algotos pagaidu sabiedriskos darbus. Sieviete bez darba ir vairāk nekā piecus gadus, tagad viņa piedalās Lielo kapu teritorijas sakopšanā. Svetlana atzīst, ka labprāt paliktu šeit arī pēc noteiktajiem četriem mēnešiem, jo šis darbs viņai patīkot.


 

Arī Juris Simsons ir ilgstošais bezdarbnieks. “Patīkami pēc tik ilga pārtraukuma atkal strādāt, tas disciplinē, turklāt saņemtie 100 lati mēnesī ir vairāk nekā nekas.” Juris ar rokas izkapti izpļauj ar zāli aizaugušās takas. Bet darbu vadītāja Nita Matvejeva uzteic savus strādniekus – bez šiem palīgiem, kopskaitā 20 cilvēkiem, Lielo kapu teritoriju nebūtu iespējams uzturēt kārtībā.

“Algotie pagaidu sabiedriskie darbi pašvaldībās” ir Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) ar Eiropas Sociālā fonda finansiālu atbalstu īstenots projekts. Lai gan bezdarba līmenis samazinājies līdz 12,3%, ilgstošo bezdarbnieku skaits joprojām ir liels. Projektā jau iesaistīti gandrīz 12 tūkstoši bezdarbnieku, no tiem visvairāk Latgalē, kur ir visaugstākie bezdarba rādītāji.

Dalībai projektā var pieteikties bezdarbnieks, kas nesaņem bezdarbnieka pabalstu un vismaz sešus mēnešus ir reģistrēts kā bezdarbnieks. Algotos pagaidu sabiedriskos darbus var strādāt četrus mēnešus gada laikā. Tie pārsvarā ir mazkvalificēti darbi, kuru veikšana neprasa īpašas prasmes un iemaņas, piemēram, teritorijas sakopšana un labiekārtošana, telpu remonts, palīgdarbi sociālajā aprūpē un izglītības iestādēs un citi palīgdarbi.

Projektā iesaistītie bezdarbnieki ik mēnesi par darbu saņem atlīdzību 100 latus, par viņiem tiek veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas pensiju apdrošināšanai. Bezdarbnieki tiek apdrošināti pret iespējamo nelaimes gadījumu. Paredzēta arī veselības pārbaudes izdevumu apmaksa – 20 lati par katru bezdarbnieku. Darbu koordinētāja algošanai pašvaldība saņem ikmēneša dotāciju – 90 latus.

Algoto pagaidu sabiedrisko darbu īstenošanas vietas veido pašvaldības, biedrības un nodibinājumi. Līdz jūnijam izveidota 8341 algoto pagaidu sabiedrisko darbu vieta.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+