Ekonomika
Nauda

“Altum” izvēlējies 15 miljonu uzņēmējdarbības fondu pārvaldītājus 0

Foto – Shutterstock

Noslēdzies “Attīstības finanšu institūcijas ALTUM” izsludinātais iepirkums akcelerācijas fondu pārvaldnieku atlasei, līdz ar to Latvija pirmā starp Baltijas valstīm izvēlas Akcelerācijas fondu pārvaldītājus, portālu la.lv informēja “Altum” pārstāve Sandra Eglīte.

Akcelerācijas būtība ir palīdzēt “atsperties” daudzsološām augstas pievienotās vērtības idejām. Akcelerācijas fondi aizpildīs līdz šim iztrūkstošo posmu – valsts atbalstu – ideju komercializēšanas stadijā. Jaunie fondi būs fokusēti tieši uz šo posmu, turklāt tieši inovāciju un tehnoloģiski ietilpīgo uzņēmumu segmentā.

Iepirkuma komisija izvēlējusies trīs akcelerācijas fondu pārvaldniekus, kuriem piešķiramas līguma slēgšanas tiesības: “BuildIt Accelerator OU”; personu SIA “Lattlelecom Technology”, Pēteris Marculāns, Dmitrijs Saikovskis un Davids Ventzels apvienība; fizisku personu Nikolaja Adamoviča, Leldes Stukles, Voldemāra Brēdiķa un Ellas Kalniņas apvienība.

Akcelerācijas fondu pārvaldītāji veiks ieguldījumus inovatīvos un agrīnas attīstības stadijas start-up jeb iesācējuzņēmumos ar lielu izaugsmes potenciālu, un to finansējums tiks sniegts divos posmos – pirmssēklas un sēklasnaudas ieguldījumu veidā. Fondu pārvaldnieki nodrošinās mentorus un sniegs nepieciešamās konsultācijas.

Katram pārvaldītājam “ALTUM” piešķirs Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu 15 miljonu eiro apmērā, katram fondam – 5 miljonus eiro.

Kā norāda “ALTUM” valdes loceklis Juris Vaskāns, Latvija ir pirmā starp Baltijas valstīm, kas starptautiskā konkursā ir izvēlējusies akcelerācijas fondu pārvaldniekus.

“Kopumā saņēmām septiņus pieteikumus, kuros vērtējām līdzšinējo komandas pieredzi, fondu pārvaldīšanas jeb biznesa plānu, kā arī finanšu piedāvājumu fonda darbības veiksmīgai nodrošināšanai.” sacīja “Altum” pārstāvis.

Pretendentu vērtēšana ilga vairāk nekā divus mēnešus, ieguldot daudz darba rūpīgai labāko pretendentu izvēlei, kurā vērtīgas konsultācijas sniedza Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) bankas vadošie riska kapitāla speciālisti. Jūlija otrajā pusē tiks parakstīti līgumi, un fondi uzsāks darbu ar jauno un daudzsološo ideju īpašniekiem.

Pretendentus vērtēja ALTUM, Ekonomikas ministrijas un Finanšu ministrijas vadošie eksperti, kā arī ERAB vadošie riska kapitāla speciālisti.

“ALTUM” ir Latvijas valstij piederoša kapitālsabiedrība, kas ar valsts atbalsta finanšu instrumentu palīdzību sniedz atbalstu noteiktām mērķa grupām finanšu instrumentu veidā (aizdevumi, garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos u.c.), konkrētu programmu ietvaros papildinot to arī ar nefinanšu atbalstu (konsultācijas, mentorings), kā arī realizējot citas valsts deleģētas funkcijas. 2017. gada jūnijā “ALTUM” saņēma starptautiskās kredītreitingu kompānijas “Moody’s” ilgtermiņa kredītreitingu Baa1 valsts kapitālsabiedrībai, kas apliecina “ALTUM” stabilo finanšu situāciju.

LA.lv