Latvijā
Novados

Alūksne – spēcīga attīstības centra paraugs1


Ministru prezidents Krišjānis Kariņš nedaudz aprunājās arī ar mazajiem sportistiem Alūksnes pilsētas bērnu un jaunatnes sporta skolā.
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš nedaudz aprunājās arī ar mazajiem sportistiem Alūksnes pilsētas bērnu un jaunatnes sporta skolā.
Foto: Valsts kanceleja

Vakar Alūksnē notika valdības izbraukuma sēde. Ministru kabineta darba kārtībā bija jautājumi par investīcijām un atbalstu reģionālajai attīstībai, reģionālās politikas pamatnostādnēm 2021.-2027. gadam, iekšlietu nozares aktualitātēm, skolu tīkla attīstību un sadarbību ar pašvaldībām, kā arī par plānotajām izmaiņām veselības aprūpē.

Alūksne ir spēcīga attīstības centra paraugs, ievadot sēdi, pauda premjerministrs Krišjānis Kariņš. Rīkot valdības izbraukuma sēdi attālajā Alūksnē mudinājis tas, ka šis novads ir Vidzemē spēcīgi attīstīts centrs, turklāt šis novads ir paraugs gaidāmajai administratīvi teritoriālajai reformai.

Premjers atzinīgi novērtēja Alūksnes novada spēju piesaistīt investorus, kuri atver rūpnīcas, pretī saņemot kvalitatīvus pašvaldības nodrošinātus pakalpojumus.

“Pozitīvi, ka Alūksnē ir procesā divu jaunu rūpnīcu atvēršana, kas piesaistīs jaunas darba vietas, un tas nozīmē, ka tiek stabilizēts iedzīvotāju skaits. Savukārt stabils iedzīvotāju skaits nozīmē attīstību,” sacīja premjerministrs.

Saistītie raksti

Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis ministriem norādīja, ka Latvijas nākotne ir attīstītos reģionos un vienmērīgā valsts teritorijas izaugsmē. “Alūksnes novads atrodas trīs valstu krustpunktā attālu no Rīgas, tādēļ spēcīgi izjūtam nepieciešamību pēc līdzsvarotas reģionu aug­šupejas,” sacīja Dukulis.

Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers informēja, ka pēdējos gados Alūksnes novadā īstenoti vairāki nozīmīgi projekti. 2015. gadā atjaunots Alūksnes kultūras centrs, kuru gadā apmeklē 59 000 cilvēku un tā ienākumi veido 40% no Alūksnes kultūras centra budžeta. Pēdējos gados pašvaldībā reorganizētas deviņas skolas, izstrādāts skolu tīkla attīstības plāns. Šajā mācību gadā novadā ir 2094 skolēni.

LA.lv