×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
2. jūlijs, 2014
Drukāt

Amatas novada seniori iegūst ekskursiju pavadoņu apliecības

Foto - Amatas novada domeFoto - Amatas novada dome

Amatas novads izvēlēts kā pilotteritorija Spānijas labās prakses “Cultural Volunteers program of Parque del las Ciencias” pārņemšanai Vidzemes reģionā, un tās ietvaros seniori apmācīti kā brīvprātīgie pavadoņi, kas pavadīs senioru tūristu grupas, skolēnu ekskursijas, kā arī ģimenes ar bērniem.

Līdzīga prakse Spānijā apliecina, ka šī aktivitāte nodrošina labvēlīgu vidi dažādu paaudžu saziņai, uzlabo senioru dzīves kvalitāti, kā arī tiek efektīvi izmantots vērtīgais senioru potenciāls, portāls “LA.lv” uzzināja novada pašvaldībā.

Projekta “Senioru tūrisma attīstība nomaļos reģionos (TOURage)” ietvaros, neilgi pirms Līgo svētkiem noslēdzās astoņas nedēļas ilgušie kursi Amatas novada senioriem. Kursu laikā 15 seniori no Amatas novada pagastiem apguva gan teorētiskās, gan praktiskās zināšanas par ekskursiju plānošanu un vadīšanu, interpretācijas paņēmieniem, kā arī notika pirmās palīdzības nodarbības. Apmācības nodrošināja uzņēmums SIA “Noticius”, kura vadītājs Andris Klepers un pārstāve Inguna Kuciņa aktīvi iesaistījās apmācību norisē.

Katrā nodarbībā seniorus iedrošināja darboties un izpausties radoši kāds no lektoriem – Vidzemes augstskolas docents Andris Klepers, kurš stāstīja par savu pieredzi un interpretācijas paņēmieniem, Juris Smaļinskis no uzņēmuma “Lauku Ceļotājs”, kurš kopā ar senioriem devās izzinošā pastaigā pa Amatas gleznainajiem krastiem, kā arī Aira Kārkliņa no uzņēmuma “Balt-Go”, kura seniorus iesaistīja atraktīvās nodarbībās.

Noslēgumā katram no senioriem bija uzdevums 15 minūšu laikā parādīt sevi un savu pagastu, izmantojot apmācību laikā iegūtās zināšanas. Katrs no senioriem pārsteidza ar ko savu – viens ar izcilu aktierprasmi, pašu gatavotiem gardumiem, cits ar pārvērtībām, iejūtoties pavisam citā, nepierastā tēlā, bet katra seniora stāstījums bija īpašs ar to, ka viņi stāstīja par lietām, ko paši ir pieredzējuši, dzirdējuši un izjutuši.

Seniori atzina, ka apmācības ir bijušas liels ieguvums un iedvesmas avots turpmākai attīstībai, tā bija iespēja izrauties no ikdienas rutīnas un iepazīties ar cilvēkiem, kuri ir tepat blakus, tomēr nebija iepriekš pazīstami.

Visi seniori ir izrādījuši interesi turpināt iesākto un labprāt uzņems ģimenes ar bērniem, skolēnu un senioru grupas, lai vēstītu savus Amatas pagastu stāstus.

Projektu “Tourage” finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonda INTERREG IV C programma. Projekts apvieno 11 partnerus no Bulgārijas, Somijas, Grieķijas, Ungārijas, Īrijas, Latvijas, Polijas, Slovākijas un Spānijas. Vadošais projekta partneris – Ziemeļkarēlijas reģions Somijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+