×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. septembris, 2013
Drukāt

Amerikāņi neatbalsta iebrukumu Sīrijā

Foto - LETAFoto - LETA

Vairākums amerikāņu iebilst pret ASV militāro uzbrukumu Sīrijai, lai gan vienlaikus lielākā daļa amerikāņu uzskata, ka ķīmisko ieroču uzbrukumā vainojams Damaskas režīms, liecina sabiedriskās domas aptauja.

 

Gandrīz seši no desmit kopumā no 1022 apjautātajiem pieaugušajiem jeb 59% respondentu pauda pārliecību, ka Kongresam nevajadzētu atbalstīt ierobežotu militāru operāciju pret Sīriju. Bet vairāk nekā septiņi no desmit respondentiem pauda viedokli, ka, uzbrūkot Sīrijai, netiks panākti nozīmīgi ASV mērķi un netiks ievērotas Savienoto Valstu nacionālās intereses.

21. augustā uzbrukumā, kas notika Damaskas pievārtē, domājams, tika izmantoti ķīmiskie ieroči. Uzbrukumā dzīvību zaudēja vairāki simti cilvēku. Nemiernieki, kā arī dažas Rietumu un arābu valstis ķīmisko ieroču izmantošanā apsūdz Sīrijas valdību, bet oficiālā Damaska, Krievija un Ķīna – pašus nemierniekus.

Daudzas Rietumu un attīstības valstis pret nemiernieku apsūdzībām izturas piesardzīgi un aicina sagaidīt ANO inspektoru ziņojumu šajā lietā. Taču ASV un Francija pēc 21. augusta notikumiem aktīvi aģitē par militāras intervences sākšanu Sīrijā. ASV prezidents Baraks Obama šonedēļ plāno pastiprināt pūliņus, lai panāktu kongresmeņu un sabiedrības atbalstu uzlidojumiem Sīrijā.

Tikmēr Sīrijas prezidents Bašars Asads brīdinājis ASV “gaidīt visu”, ja tās uzbruks Sīrijai. “Jums būtu jāgaida viss. Valdība nav vienīgais spēlētājs reģionā. Ir dažādas partijas, dažādi grupējumi, dažādas ideoloģijas. Šajā lēmumā tagad ir viss,” Asads sacīja intervijā ASV telekanālam CBS.

Asads kārtējo reizi noliedza, ka viņa režīma spēki būtu sarīkojuši šo ķīmisko uzbrukumu. “Kā jūs varat runāt par notikušo, ja jums nav pierādījumu?” jautāja Asads. Vaicāts, vai ar vārdu “viss” viņš saprot arī iespējamus atkārtotus ķīmisko ieroču uzbrukumus, Asads atbildēja: “Tas nav skaidri zināms. Ja nemierniekiem vai teroristiem šajā reģionā, vai citiem grupējumiem tie ir, tas varētu notikt. Es nezinu. Es nemāku pareģot nākotni, lai varētu pateikt, kas notiks.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+