×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
12. janvāris, 2013
Drukāt

Andris Nelsons uzrunāts piedalīties Latvijas prezidentūras ES atklāšanā

anelsons0342

Spožu pasaules slavu guvušais latviešu diriģents Andris Nelsons uzrunāts piedalīties 2015.gadā Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē atklāšanā.

Kā informēja VISA “Latvijas koncerti” direktors Guntars Ķirsis, Nelsons ir viena no redzamākajām figūrām pasaulē, kas saistās ar Latvijas vārdu. Viņš ir Eiropā ļoti zināms cilvēks, tādēļ diriģentam izteikts piedāvājums līdzdarboties Latvijas prezidentūras atklāšanas koncertā, taču izcilā diriģenta aizņemtības dēļ tas tomēr nebūs iespējams.

Tajā pašā laikā, pielāgojoties Nelsona grafikam, pastāv cerība Latvijas prezidentūras gada sākumā tomēr organizēt ar viņu koncertu, līdz ar to koncerts varētu notikt kādā no Eiropas valstīm.

Kā skaidroja Ķirsis, diriģents ir atsaucīgs un ieinteresēts palīdzēt Latvijas mūzikai, taču Nelsona grafiks ir noslogots jau vairākus gadus uz priekšu.

Lai uzrunātu vienu no starptautiski atpazīstamākajiem Latvijas cilvēkiem piedalīties 2015. gada Latvijas prezidentūras atklāšanā, pagājušā gada decembrī uz Berlīni devās gan kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (VL-TB/LNNK), gan arī “Latvijas koncertu” direktors. “Latvijas koncerti” šajā gadījumā tika piesaistīti kā konsultanti.

Latvijas prezidentūra ES Padomē plānota no 2015. gada 1. janvāra līdz 2015. gada 30. jūnijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+