×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
18. decembris, 2014
Drukāt

ANO Drošības padomē iesniegts rezolūcijas projekts par Palestīnu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Jordānijas delegācija trešdien ANO Drošības padomē iesniegusi rezolūcijas projektu par Palestīnas valsts izveidošanas termiņiem.

Rezolūcijas projektā, kurā paredzēta 1967.gada robežu atjaunošana, pausts aicinājums rast “taisnīgu, paliekošu un vispārēju mierīgu atrisinājumu” Izraēlas okupācijai gada laikā no dokumenta pieņemšanas brīža, kā arī izvest Izraēlas armiju no okupētajām teritorijām līdz 2017.gada beigām.

Pēc dienu ilgušām arābu valstu konsultācijām aiz slēgtām durvīm Jordānija, kas padomē pārstāv arābu valstis, rezolūcijas projektu iesniegusi “zilā krāsā”, kas nozīmē, ka tā teksts ir galīgs un to var nodot balsošanai 24 stundu laikā.

Dokumenta iesniegšana “zilā krāsā” nozīmē, ka delegācija vēlas to nodot balsošanai. Arī pats rezolūcijas teksts šajos gadījumos tiek nodrukāts zilā krāsā.

Kaut arī par rezolūciju var notikt balsošana jau ceturtdien vakarā, palestīniešu vēstnieks ANO Rijads Mansurs atzina, ka palestīnieši ir gatavi sarunām.

“Projekts zilā krāsā nav durvju aizvēršana sarunu turpināšanai ar mūsu partneriem,” sacīja diplomāts. “Mēs vēlamies strādāt ar tiem, kas Drošības padomē vēlas ar mums strādāt pozitīvā un konstruktīvā veidā.”

Dokumenta teksts ir Francijas atbalstītā rezolūcijas projekta versija, nevis variants, kuru sākotnēji izstrādājuši palestīnieši un Arābu līga, atsaucoties uz palestīniešu pašpārvaldes ārlietu ministra Rijada al Malki teikto, vēsta radio “Palestīnas Balss”.

“Francija sacīja, ka tā vēlas doties ar mums uz Drošības padomi, jo šis ierosinājums risinās visas problēmas, kas ir pastāvējušas pēdējos 20 sarunu gadus,” sacīja ministrs. “Tā uzskata, ka “griestu” noteikšana sarunu beigām un okupācijas beigām šobrīd ir labākais process, jo, kā ir pierādījies, tiešās sarunas ir neauglīgas.”

Francija norādījusi, ka diskutēs ar visām pusēm, arī ar ASV, lai censtos tās pārliecināt par labu priekšlikuma atbalstam 24 stundu laikā pirms iespējamā balsojuma, sacīja ministrs.
ASV valsts sekretārs Džons Kerijs mudinājis palestīniešus atturēties no priekšlikuma iesniegšanas. Ja tiks saglabāts pašreizējais formulējums, ASV Drošības padomē izmantos veto tiesības, lai bloķētu tās pieņemšanu.

Palestīnieši solījuši, ka pievienosies vairāk nekā 500 ANO un starptautiskajām organizācijām, arī Starptautiskajai Krimināltiesai, ja rezolūcija netiks pieņemta.
Šie soļi ir daļa no palestīniešu centieniem panākt starptautiski atzītas valsts izveidošanu Rietumkrastā, Gazas joslā un Austrumjeruzalemē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+