Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
2. marts, 2016
Drukāt

ANO pieņem līdz šim bargākās sankcijas pret Ziemeļkoreju

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

ANO Drošības padome (DP) trešdien vienbalsīgi nobalsojusi par jaunu rezolūciju, apstiprinot līdz šim bargākās sankcijas pret Ziemeļkoreju.

Rezolūciju izstrādāja ASV, un to atbalstīja Phenjanas vienīgais sabiedrotais Ķīna.

ASV prezidents Baraks Obama sankciju pieņemšanu nodēvēja par “starptautiskās sabiedrības stingru, vienotu un pienācīgu atbildi” uz 6.janvārī veikto kodolizmēģinājumu un raķetes palaišanu 7.februārī.

Rezolūcija ietver līdz šim neredzēti stingras sankcijas pret Ziemeļkoreju, pieprasot valstīm pārbaudīt visas kravas uz un no Ziemeļkorejas, nosaka tirdzniecības ierobežojumus un liedz ostās iebraukt kuģiem, par kuriem pastāv aizdomas, ka tie uz Ziemeļkoreju nelegāli ved preces.

Tāpat tiek noteikts aizliegums ogļu, dzelzs, dzelzsrūdas, zelta, titāna un reto minerālu eksportam no Ziemeļkorejas, kā arī aizliegtas aviācijas degvielas un raķešu degvielas piegādes Phenjanai.

Tiks pastiprināti ierobežojumi banku operācijām, un valdībām tiks pieprasīts aizliegt lidmašīnu lidojumus uz Ziemeļkoreju, ja pastāv aizdomas par kontrabandu.

Tāpat ANO dalībvalstīm būs jāizraida Ziemeļkorejas diplomāti, kas iesaistīti kontrabandā vai citās nelikumīgās darbībās.

ANO melnajam sarakstam pievienotas 16 privātpersonas un 12 juridiskas personas, ieskaitot Ziemeļkorejas kosmosa aģentūru NADA un izlūkdienestu.

“Tie ir vieni no stingrākajiem ierobežojumiem, par kādiem mēs esam vienojušies pret kādu pasaules valsti, un noteikti jebkad stingrākie pret Ziemeļkoreju,” sacīja Lielbritānijas vēstnieks ANO Metjū Raikrofts. “Tas iezīmē būtisku pavērsienu Drošības padomē,” viņš uzsvēra.

ANO DP ir noteikusi četras sankciju paketes pret Ziemeļkoreju, kopš tā 2006.gadā veica pirmo kodolizmēģinājumu.

Pievienot komentāru

Itālijā pēc lavīnas atrod izdzīvojušosGlābēji Itālijā turpina meklēt apmēram 30 cilvēkus, kurus ceturtdien kalnu viesnīcā apraka lavīna. Itālijas ziņu aģentūra ANSA vēsta, ka glābēji lavīnas apraktajā
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+