Pasaulē

ANO sūtnis: Karu ar Ziemeļkoreju var izraisīt pārrēķināšanās 16

Foto: AFP/Scanpix/LETA

Pastāv nopietns risks, ka pārrēķināšanās dēļ var izraisīties konflikts ar Ziemeļkoreju, sestdien pēc vizītes izolētajā Āzijas valstī brīdināja ANO ģenerālsekretāra vietnieks politikas jautājumos Džefrijs Feltmans, vienlaikus mudinot Phenjanu saglabāt atvērtus sakaru kanālus.

Feltmans vizītes gaitā ticies ar Ziemeļkorejas ārlietu ministru Ļi Jonho un viņa vietnieku Paku Mjonkuku, un viņi piekrituši, ka “pašreizējā situācija ir vissaspringtākais un bīstamākais miera un drošības jautājums mūsdienu pasaulē”, norādīja ANO.

Pastāv “ārkārtēja nepieciešamība novērst pārrēķināšanos un saglabāt atvērtus kanālus, lai mazinātu konflikta risku”, sacīja Feltmans, uzsverot, ka starptautiskā sabiedrība ir ieinteresēta centienos rast miermīlīgu atrisinājumu krīzei.

Viņš arī uzsvēra, ka ir nepieciešams īstenot atbilstošās ANO Drošības padomes rezolūcijas.

Saistītie raksti

Spriedze Korejas pussalā pēdējos mēnešos ir pieaugusi, ASV prezidentam Donaldam Trampam un Ziemeļkorejas līderim Kimam Čenunam iesaistoties asā vārdu apmaiņā un izsakot draudus iznīcināt otru pusi.

Ignorējot ANO rezolūcijas, Ziemeļkoreja aizvadītā gada laikā ir sarīkojusi divus kodolizmēģinājumus un neskaitāmus ballistisko raķešu izmēģinājumus. ANO Drošības padome septembrī pēc Phenjanas pēdējā kodolizmēģinājuma paplašināja tai piemērotās sankcijas.

LA.lv