×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
27. augusts, 2015
Drukāt

Ansambļa “Dziedātprieks” debija šlāgeraptaujā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No kreisās puses: Mairita Ozoliņa-Mennika, Agita Zvejniece, Katrīna Kariņa, Reinis Maurītis, Kristīne Brente, Liene Maļceva, Evija Keisele, Eva Tīrumniece, Diāna Tīrumniece, Ilze Ozoliņa.

Vasaras posmā “Latvijas šlāgeraptaujā” piedalās divi ansambļi “Dziedātprieks” no Salacgrīvas un “Dziedonis” no Liepājas. Liepājnieki aptaujā piedalījās arī pagājušajā gadā, bet sieviešu ansamblim no Salacgrīvas šī ir debija. Ansamblis aptaujā dzied vadītājas Agitas Zvejnieces komponēto dziesmu “Tā mana Latvija”, kam vārdu autore arī ir no pašu kolektīva – Madara Dzirnupe.

2007. gadā Salacgrīvas kultūras namā izveidojas ansamblis “Dziedātprieks.” “Ansamblis radās dziedošo bērnu mammām domājot, ka arī varētu tikpat skaisti nākt kopā dziedāt un iesaistīties mūzikas dzīvē,” smaidot atklāj ansambļa pārstāve Evija Keisele.

Dziesmas ceļš līdz aptaujai sākās 20. aprīlī, kad Salacgrīvas vokālais ansamblis “Dziedātprieks” ierakstu studijā “Šmerlis” Rīgā ierakstīja savu pirmo muzikālo kompozīciju “Tā mana Latvija”, kurai ieraksta režisors bija Mārtiņš Burkevics ar viesmāksliniekiem Reini Maurīti – balss un ģitāra un Druvi Lielmani – blūmīzers. “Mums visām kolektīvā ir līdzīga muzikālā gaume, tāpēc arī ilgi nešaubījāmies, ka jāparāda savs veikums plašākai publikai, mēģinot nokļūt šlāgeraptaujā. Tā 20. aprīlī iedziedājām šo skaisto dziesmu par mūsu brīnišķīgo, skaistāko vietu uz zemes – Latviju,” teic Evija un atceras tās patīkamās sajūtas, kad ansambli uzaicināja piedalīties aptaujā: “Tas bija neizsakāmi liels, priecīgs notikums, kad 22. jūnijā saņēmām zvanu no Raivas Veidenbaumas. Tas, ka mēs bijām Ventspilī un piedalāmies aptaujā, ir nozīmīgs notikums mums visām ansambļa dalībniecēm. Tas nāca tieši laikā, lai mēs strādātu ar vēl lielāku atdevi un turpinātu pilnveidoties. Nenoliedzami šajā vasarā ir bijuši ļoti daudzi koncerti un jaunas iepazīšanās, kontakti. Aptauja pierāda tikai to, ka mēs esam stipras, mums patīk un padodas tas, ko mēs darām.”

Dziesma “Tā mana Latvija” ir sakomponēta jau pirms ansambļa “Dziedātprieks” dibināšanas. Tā bija rakstīta bērnu popgrupai “Sapņi ar spārniem”. “Šā gada februārī bija jāgatavo repertuārs ansambļu skatei, kur jāizpilda trīs dziesmas, nu divas mūs uzrunāja uzreiz, bet ar to trešo gāja visādi. Tad mūsu brīnišķīgajai ansambļa vadītājai Agitai teicām: dziedam tevis rakstīto dziesmu “Tā mana Latvija”! Protams, šī dziesma skanēja vislabāk no visām, ko bijām plānojušas dziedāt kā trešo dziesmu ansambļa skatē. Mēs ar katru koncertu, katru uzstāšanos ejam tālāk un apgūstam kaut ko jaunu,” teic Evija.

Dalība aptaujā ansamblim ir jauns izaicinājums, bet Salacgrīvas meitenēm ir daudz radošu ideju. “Radošu plānu, protams, ir daudz, bet līdz tam vēl ļoti daudz darba. Mums tiešām ir paveicies, un mēs novērtējam, ka mūsu ansambļa vadītāja Agita mums raksta dziesmas un dziesmu ir daudz. Mums var sekot “draugiem.lv “Dziedātprieks””, bet par aptaujas dziesmu var nobalsot “draugiem.lv” LTV lapā. Mūsu repertuārā ir dažādas kompozīcijas, pielāgojam repertuāru visdažādākajiem pasākumiem un vajadzībām,” atklāj Evija.

Vasaras posmā aptaujā piedalās vīru ansamblis no Liepājas un sieviešu – no Salacgrīvas. Tieši aptaujā daudzas grupas sāk kopējus muzikālos projektus. Kad Evijai apvaicājos, vai “Dziedātpriekam” un “Dziedonim” varētu būt kāds radošs kopdarbs, viņa noslēpumaini smaidot noteica: “Kas to zina! Visādi notikumi dzīvē notiek! Bet prieks par visiem tiem cilvēkiem, kuri darbojas mūzikas jomā. Ka ir jaunas muzikālas apvienības, ansambļi, dueti, solisti, kuri dalās ar saviem projektiem, priecējot sevi un citus līdzcilvēkus.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+