×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. septembris, 2015
Drukāt

Ap 100 cilvēku Esplanādē pauda atbalstu bēgļu uzņemšanai Latvijā (29)

Foto-LETAFoto-LETA

Lai atbalstītu bēgļu uzņemšanu Latvijā un solidarizētos ar bēgļiem, kuri cenšas nokļūt Eiropā, Esplanādē pie Raiņa pieminekļa notiekošais pikets pulcēja aptuveni 100 cilvēkus, novēroja aģentūra LETA.

Piketētāji turēja rokās plakātus “Neviens cilvēks nav nelegāls”, “Rainis bija bēglis”, “Vaira Vīķe-Freiberga bija bēgle”, “Tikumību darbos”, “Bēgt nav izvēle. Palīdzēt vai nepalīdzēt – ir” un citus. Starp plakātiem bija arī kāds, uz kura attēlots sarkans tanks un rakstīts “Es arī bēgtu”.

Kāda pensijas vecuma kundze turēja rokās plakātu, uz kura rakstīts: “Kur bija Eiropa 1949.gadā, kad 42 000 cilvēku nāvei sūtīja?!” Tāpat uz Esplanādi bija atnākuši daži cilvēki, kuri citiem atklāti stāstīja, ka ir rasisti un lepojas ar to, mēģinot pārliecināt klātesošos, ka Eiropai un Latvijai nevajadzētu uzņemt Āfrikas bēgļus.

Starp piketētāju oponentiem bija daži “Antiglobālisti”. Kāds no atnākušajiem, uzvilcis melnu T-kreklu ar uzrakstu “Nē imigrācijai”, pūļa priekšā sāka skaļi paust viedokli, ka bēgļus Latvijai nevajadzētu uzņemt. Klātesošie piketētāji viņu izsvilpa, taču nekādi fiziski konflikti neizcēlās.

Kā novēroja LETA, starp piketa apmeklētājiem bija arī ļaudis, kuri bieži mēdz apmeklēt sabiedriskus pasākumus par ļoti plašu tēmu loku.

Pasākuma dalībnieku mērķis bija demonstrēt Eiropas solidaritāti dienā, kad daudzās Eiropas pilsētās notiek līdzīgi pasākumi, kā arī izrādīt atbalstu cilvēkiem, kuri bēg no kara, vardarbības un pārkāpumiem pret viņu cilvēktiesībām.

Pasākuma organizatoru pārstāvis Andris Šuvajevs iepriekš arī skaidroja, ka piketa mērķis ir parādīt, ka Latvijā dzīvo toleranti un atvērti cilvēki, kuri ir gatavi uzņemties risku un grūtības, kas saistītas ar bēgļu uzņemšanu, kā arī radīt spiedienu uz politiskajām partijām, lai tās aktīvi risina bēgļu jautājumu un pieņem pozitīvu, humānu nostāju. imigrantu no Itālijas, Grieķijas un Ungārijas. Latvijai papildus būtu jāuzņem 526 bēgļi. Latvija iepriekš bija paudusi piekrišanu 250 bēgļu uzņemšanai, tātad kopumā valstī būtu jāuzņem 776 bēgļi.

Notikušais pikets bēgļu uzņemšanu atbalstam noslēdzās bez starpgadījumiem. Piketa pieteicēja Insa Krēmere pēc pasākuma beigām aģentūrai LETA pauda gandarījumu par cilvēku skaitu, kuri atsaucās aicinājumam. “Sākumā bija bail, ka vispār neviens neatnāks, taču viņi ieradās, un daudz vairāk, nekā sākotnēji biju gaidījusi,” atzina Krēmere.

Vaicāta, vai pikets ir sasniedzis mērķi, viņa atgādināja, ka pasākums bija daļa no Eiropas rīcības dienas, “un mēs esam daļa no tā, parādot, kāds ir mūsu viedoklis, un tas ir ļoti svarīgs,” viņa sacīja, skaidrojot, ka piketi Latvijā norisinās samērā reti, tādēļ īpašs prieks ir par lielo cilvēku atsaucību. Viņa arī zināja teikt, ka cilvēki sākuši izrādīt iniciatīvu, plānojot dažādus cita veida atbalsta pasākumus, kā arī norādīja, ka bēgļu atbalstam, iespējams, tiks dibināta arī biedrība vai organizācija.

“Mēs noteikti kaut ko iekustinājām. Mūsu skaits varētu arī pieaugt, jo ir daudzi, kuri domā līdzīgi,” pārliecinoši norādīja Krēmere.

Pievienot komentāru

Komentāri (29)

 1. Novelu siem velkommistiem ,vinu berniem un mazberniem izbaudit visus tos jaukumus ko tie jau sniedz eiropas velkommistiem.

 2. Tikai bez demagogijas! Atbildēt

  Ne Rainis,ne Vike-Freiberga nemekleja kur biezaks maizes rieciens vai lielaks pabalsts ,vini bija spiesti begt lai glabtu savas dzivibas.

 3. Un kas tad tur piketēja – pārsvarā nenobrieduši studentiņi, kas no dzīves vēl maz ko saprot.
  Droši vien kādam vajadzēja pāris melīgas bildes aizsūtīt saimniekiem Eiropā

 4. Šo antilatvisko pāķu skaits ir pārspīlēts.

 5. Latvijas tauta saka:”NE nelegalajiem valsts robezu parkapejiem!” 100 apmaksati mitinotaji nav Latvijas tauta.

 6. Sekosim poļu piemēram!!! Atbildēt

  “Varšavā 5000 imigrācijas pretinieku nomāc 1000 atbalstītāju demonstrāciju”.Skat.”Kāmēr Eiropā notika demonstrācijas bēgļu atbalstam,Polijā ielās iziet tūkstošiem pretinieku”,Kas jauns.lv,12.septembris 2015. Sestdien demonstrācijas Polijā notilka Varšavā,Gdaņskā,Krakovā,Poznaņā,Ščecinā un Belostokā. STOP IMIGRĀCIJAI LATVIJĀ!

 7. Informacija melīga Vienotibas garā. Vairak par 60 nasaskaitīju.

 8. “Ļaudis saka nē migrantiem”,Imants Vīksne,nra.lv,5.augusts 2015,8:02

 9. Latvija esot palikusi viena? Atbildēt

  “Ungārijas,Polijas,Slov;akijas un Čehijas premjerministri,kas bija pulcējušies uz sanāksmi Prāgā,piektdien kategoriski noraidīja Eiropas Komisijas (EK) ieceri pārdalīt pa Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm vēl 120.000 patvēruma meklētāju,kas nelegāli ieradušies bloka dalībvalstīs.” TVNET,2015.gada 5.septembris.
  “Rumānija ir pret Eiropas Komisijas (EK) plānu sadalīt bēgļus Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu starpā atbilstoši obligātaimkvotu sistēmai,ceturtdien paziņoja valsts prezidents Klauss Johanniss,Apollo.lv,2015.gada 10.septembris.

 10. Ja rītu tolerances dēļ jau paranžās – arī mītiņos? To arī novēlu baudīt ielu šariata tiesu … Es to nevēlos, bet ja jūs tā vēlaties – saņemsiet…kā tai amerikānu filmā -laikam saucas ”Neatkarības diena”.

  • Lai saprašana lielāka -Šobrīd pa Eiropu pārvietojas imigrantu “ordas”, kas jau tagad uzskata, ka viņām nebūt nav jāpakļaujas vietējiem noteikumiem, ja viņu uztverē tie ir netaisnīgi. – tas no cita raksta, bet patiesi zīmīgi un taisnīgi par migrantu lietu.

 11. pa kojām saorganizēti ?

 12. “Sākumā bija bail… ”
  protams, ka bail – naudiņu saņēma bet var pazust ap stūri… 🙂
  .
  Cilvēciņi pelna naudiņu kā varēdami.

 13. “Kur bija Eiropa 1949.gadā,kad 42.000 cilvēku nāvei sūtīja?”

 14. Vai arī Latvija veidos atsevišķus bēgļu centrus dažādām bēgļu grupām?
  Skat.”Foto:Bēgļu centrā Vācijā bojāta Korāna dēļ izcēlies grautiņš;ievainoti arī policisti.” LETA/AFP/DW,2015.gada 20.augusts,18:23 Diena.lv

 15. Šodien imigranti-rīt teroristi!

 16. Ne katrs musulmanis ir terorists! Bet katrs terorists ir musulmanis!

 17. Rainis,Vaira-Vīķe Freiberga... Atbildēt

  Varbūt pieskaitīsim tiem vēl emigrējušos 2005.gada revolucionārus? Vai neparunāsim labāk par tiem 300.000 Latviju pametušajiem pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas,tsk.”ap tūkstoti laba ranga zinātnieku” un vēl ārstiem un skolotājiem! Ne Rainis,ne VVF nebija musulmaņi,un arī neuzvedās agresīvi-nelauza mēbeles,neuzbruka policistiem,neaizmeta pārtiku un apģērbu jau pirmajās Eiropā uzturēšanās dienās! Ko no tādiem sagaidīsim vēlāk? Bruņotus teroristus Rail Baltica vilcienā,vai labākajā gadījumā Rīgas musulmaņu rajonu,kā Stokholmā un Oslo,kurā mums labāk nerādīties?

 18. Palīdzība "grūtdieņiem" vai pakļaušanās starptautiskai noziedzībai? Atbildēt

  “Nav jāpierāda,ka Eiropas multikulturālisms un etniskās integrācijas politika ir cietusi fiasko. Latvijai Eiropas prezidentūras laikā bija lieliska iespēja aktualizēt un redefinēt Eiropas Savienības multikulturālisma izpratni,ES etniskās integrācijas definīciju un politiku. Tas nenotika,tāpēc nav brīnums,ka Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas un iekšlietu ministra Riharda Kozlovska vadībā Ministru kabineta slepenās sēdes laikā notika piekāpšanās transnacionālā konglomerāta spiedienam. Šie ir tiesiskuma un nacionālās drosības jautājumi,kuru padziļinātai izpratnei vajadzēja būt vispirms iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim. [..] Skat.”Ēriks Jēkabsons: palīdzība “grūtdieņiem” vai starptautiskai noziedzībai”,LA,5.08.2015.

 19. Ak tad Latvija tiek pielīdzināta tām valstīm, kuras 50 gadus izmantoja padomijas (arī Latvijas) preču, izejvielu lētumu, labi zinot kā šis lētums tika panākts. Latvijas gadījumā tā bija okupācija, nelikumīga imigrācija, vardarbība. Ko? Vai tagad tas tiek aizmirsts? Jebkura līmeņa sarunā var pierādīt vēl esošo okupācijas laika mantojumu t.i. padomju migrantu lielo skaitu šodienas Latvijā (nenormāla proporcija attiecībā pret pilsoņiem). Ļoti daudzi dokumenti pamato šo šausmīgo migrāciju! piemēram,

  Šeit tālak būs informācija / barība to jampampiņu smadzenēm, kuri aicina mūsu valstī imigrantus, aizmirstot, ka Latvija vēl nav pārvarējusi krievu okupācijas laika nelegālās un izmēros nenormālās imigrācijas sekas.
  Šiem jampampiņiem tāpat vajadzētu atcerēties par to, ka Eiropas bagātākās valstis audzēja savu bagātību 50 gadus, – tos gadus, kuros Latvija bija donorpavalsts psrs impērijā un tādējādi uzturēja citas pavalstis (republikas) neko nepelnot un noplicinot savu bagātību.

  Atcerieties! :

  1) 1949. gada 12. augusta Ženēvas konvencija par civilpersonu aizsardzību kara laikā t.i. PSRS okupācijas laika iebraucēju izcelsme Latvijā ir nelikumīga un “no tiesiskā viedokļa to nevar grozīt vai atcelt ne mūsu subjektīvā attieksme – 49. pants;
  2) 1960. gada Eiropas Padomes rezolūcija par situāciju Baltijas valstīs (t.sk. imigrācija);
  3|) 1963. gada ziņojums par patreizējo situāciju Baltijas valstīs (Doc. 1665) – salīdzinošās tabulās redzams, ka Latvijas rūpniecībā nodarbināto skaits (strādnieku iebraukšna no pārējām Padomju Savienības daļām) laika posmā no 1940. līdz 1960.gadam palielinājies no 264 tūkstošiem līdz 725 tūkstošiem;
  4) 1983. gada Eiropas Parlamenta rezolūcija par imigrācijas situācijau Igaunijā, Latvijā un Lietuvā;
  5) 1987. gada Eiropas Parlamentārās asamblejas Reazolūcija parbaltiešu stāvokli (“1987.gada rezolūcija par piespiedu migrāciju un integrācijas problēmām Baltijā”, kuras rezultātā draud baltiešu asimilācija un nacionālās identitātes zaudēšana);
  6) 2005.g. Deklarācija PAR LATVIJĀ ĪSTENOTĀ PADOMJU SOCIĀLISTISKO REPUBLIKU SAVIENĪBAS TOTALITĀRĀ KOMUNISTISKĀ OKUPĀCIJAS REŽĪMA NOSODĪJUMU;
  7) kā arī 2008. gada Prāgas deklarāciju un 2009. gada Viļņas deklarācija.

  • Eiropas Savienība atbalstkara laika beglus, bet ne ekenomiskos beglus.
   ekenomiskos bēglus ēiropas šavienība SUTĪS ATPAKAĻ-
   ….Atceries ka Krievi pec kara visi bija ekenomiskie bēģļi.

 20. pietiek runāt aizgrābjošos simbolos, kuri neko neizsaka, proti, ne jau par bēgļiem ir jārunā. “Bēgļa” tiesiskais stāvoklis ir vēl jāiegūst. Latvijai ir tiesības pārskatīt “bēgļa” tiesiskā stāvokļa iegūšanas nosacījumus pirms šo cilvēku piēņemšanas. Tātad, politiķiem ir jāsaka “iebraucējs no svešām zemēm” ( imigrants). Protams, varai (politiķiem) ir vieglāk runāt neko neizsakošos, aizgrābjošos simbolos, jo tad sāk strādāt emocijas, bet ne prāts. Un vēl, kāpēc no Ministru Prezidentes nekas nav dzirdēts par mūsu (Latvija un Igaunija) sevišķo stāvokli, t.i. par smago okupācijas laika mantojumu – visaugstākais trešo valstu pilsoņu skaits Eiropas valstīs? Gļēvums un Nodevība! Kāds varētu nosaukt tos cilvēkus uz bildēm, kuriem emocijas ir svarīgākas par domāšanu. Jampampiņi!

 21. Kāpēc Eiropa nelegālo migrantu plūdu jautājumā uzvedas kā pašnāvniece? ES vadītājiem taču jāapzinās šo plūdu katastrofālās sekas, ja tos steidzīgi neapturēs, bet spiedīs valstis tos atbalstīt. Tātad zem un aiz visa tā ir kāda dziļāka ideja un nodomi. Labi vai ļauni?
  23. jūlija vakarā Drēzdenes parkā aiz slavenās Semper operas sāk būvēt telšu pilsētiņu 1100 migrantiem. Visu nakti notiek laukuma sagatavošana (krūmu un koku izplēšana, zemes virskārtas nostumšana) un telšu uzstādīšana, bet jau nākamajā rītā ierodas pirmie iemītnieki. Taču nu jau, vienas nakts laikā (!), plānotais iemītnieku skaits ir palielinājies līdz 2000. Iedzīvotāji protestē.
  Protams, nelaimē nonākušiem cilvēkiem jāpalīdz, kā vien var. Taču izrādās, ka šiem pasākumiem ir politisks virsmērķis, kuru atklāj kādas lielas kreisās ievirzes Vācijas labdarības organizācijas priekšsēdētāja un bijusī STASI spiedze Aneta Kahane, pavēstot, ka Austrumvācija ir „PĀRĀK BALTA” un viņa vēlētos, lai tā tiktu „KULTURĀLI PĀRBŪVĒTA”. Tātad ne tik daudz rūpju par imigrantiem, cik par Austrumvācijas pārlieko bālumu.
  Vairākās Norvēģijas pilsētās, kur kompakti dzīvo daudz musulmaņu, tie ir izveidojuši savus rajonus (geto), kur darbojas Šariāta likumi un kur nemusulmaņiem – pat pastniekiem, policistiem un pilsētas komunālo dienestu darbiniekiem – ir bīstami ieiet, baidoties no piekaušanas, izvarošanas vai pat nogalināšanas. Norvēģijā gandrīz 100% balto sieviešu izvarošanu izdara musulmaņu imigranti.
  Situācija ir eskalējusies tik tālu, ka teroristiskā organizācija ‘Ansar al-Sunna’ pieprasa Norvēģijas galvaspilsētu Oslo pasludināt par atsevišķu musulmaņu pilsētu un musulmaņu valsti, piedraudot ar terora aktiem un svēto karu ar visām no tā izrietošām sekām gadījumā, ja Norvēģijas valdība tam nepiekritīs.
  Šīs organizācijas paziņojumā cita starpā teikts:
  “Mēs negribam būt norvēģu sabiedrības daļa. Mēs arī negribam pamest Norvēģiju, jo esam te dzimuši un uzauguši. Mēs piederam Allāha zemei.“
  Ierasts domāt, ka agresīvie musulmaņi ir ebreju niknākie ienaidnieki, taču dīvainā kārtā Oslo ebreju kopienas prezidents un ‘Norvēģijas Centra cīņai pret rasismu’ direktora vietnieks Ervins Kons (Ervin Kohn) saka: „Norvēģiem ir ļoti maza pieredze saskarsmē ar minoritātēm. Tāpēc MUMS ir LIELS ‘darbs darāms’, lai piegādātu viņiem minoritātes.”
  Kona un viņa organizācijas ieskatā Norvēģija ir ‘PĀRĀK BALTA’! Tāpēc viņi tagad plāno ‘bagātināt’ norvēģus ar trešās pasaules imigrantu pieplūdumu. Pēc Kona domām „tas būs svētīgi visai sabiedrībai kopumā”.
  Lai saprastu, kas viņa izpratnē ir ‘svētīgs’, pietiek paskatīties uz Zviedriju, kas nesen atzina, ka valstī darbojas 55 kriminālas musulmaņu bandas un visā valstī eksponenciāli pieaug noziedzība, bet, situācijai turpinot eskalēties, Zviedrija līdz 2030. gadam ekonomiskā ziņā var noslīdēt līdz trešās pasaules valsts līmenim.
  Līdzīgi ir arī Lielbritānijā, kur arvien vairākās vietās tiek pieļauta Šariāta likumu darbība ar no tā izrietošām sekām.
  Ja tas viss ir tik ‘svētīgi’ un ‘bagātinoši’, kāpēc Kons Norvēģijā un viņa etniskā tautiete Kahane Vācijā necīnās par šīs ‘svētības’ sagādāšanu Izraēlai? Kāpēc viņi ir tik ļoti norūpējušies par Eiropu?
  Varbūt eiropiešiem nevajadzētu būt nenovīdīgiem un nepaturēt visas ‘svētības’ un ‘bagātinājumus’ sev, bet organizēt daļas šo ‘bagātinošo’ minoritāšu pārcelšanos uz Izraēlu. Galu galā, vai tad Eiropa jau nav pietiekami ‘bagātināta’?

  Izņemot pēdējo teikumu, tālākais nekas nav manis sacerēts, bet citēts no šīs kundzes teiktā YouTube video sižetā (Barbara Lerner Spectre calls for destruction of Christian European ethnic societies). Un tātad:
  ASV ebrejiete Barbara Lerner Spectre pirms 10 gadiem pārcēlās uz Zviedriju un ar Zviedrijas valdības atbalstu Stokholmā nodibināja jūdaisma studiju institūtu un fondu, kam dots grieķu vārds ‘Pidea’. Viņa iestājas par Eiropas kristīgi etnisko sabiedrību sagraušanu. Viņa uzskata, ka pašlaik Zviedrijā ir samērā augsts antisemītisma līmenis, bet ir pārliecināta, ka ar laiku tas izzudīs.
  Viņa ir arī pārliecināta, ka Eiropā notiks dziļas pārmaiņas un svarīga loma to realizēšanā būs ebrejiem. Viņa saka: „Eiropa vēl nav iemācījusies, kā ir būt multikulturālai, un es domāju, ka mums jāpiedalās šo pārmaiņu dzemdībās, kurām jānotiek.
  Eiropa nedrīkst palikt kā monolītu sabiedrību valstis, kāda tā bija pagājušajā gadsimtā. Eiropai nepieciešamas milzīgas pārmaiņas, lai to transformētu uz multikulturālām sabiedrībām, un EBREJIEM JĀBŪT ŠO PĀRMAIŅU CENTRĀ. EBREJUS IENĪDĪS par viņu vadošo lomu šajā procesā, bet bez šīs transformācijas Eiropa neizdzīvos.”
  Tādējādi var secināt, ka Eiropas pārpludināšana ar nelegālajiem musulmaņu migrantiem notiek apzināti, plānoti un noziedzīgi.

 22. Vecmeitu saiets ar cerībām kad varbūt kāds no arābiem atjās baltā zirga un paņems par sievu.

 23. Par un pret bēgļiem.Demonstrācijas visā Polijā Atbildēt

  “Za i przeciw uchodžcom. Demonstracje w calej Polsce”,wyborcza.pl,12.09.2015.

 24. Skat.”Ungārijas partijas Fidesz un Jobbik atbalsta armijas izmantošanu pret bēgļiem”,Aktualne.sk,(Slovākija),12.09.2015

 25. Jampampiņu saiets. Sanākuši tie, kas neko vēl dzīvē nav redzējuši

 26. Společne proti diktatu Bruselu,Europu pro Europamov Atbildēt

  “Bratislavā šodien protestē Eiropas islamizācijas pretinieki”. Skat.Aktualne.sk,Slovensko.Dnes,17.02,TASR,SITA.

 27. viens pēc foyo bija 34 saskaitijis, pārejos medijos 80 figurē kas jau likās pārspileti, jus 100 sagrabinājāt . kā?
  es jau ar 2-3 smukākas, jaunākas bēgles ņemtos ” integrēt” , bordeli atvērtu…..

Draugiem Facebook Twitter Google+