×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
25. aprīlis, 2014
Drukāt

Aprīlī būtiski samazinājies SC reitings, pieaugusi “Vienotības” popularitāte (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Aprīlī populārākais politiskais spēks joprojām bija apvienība “Saskaņas centrs” (SC), tomēr tās reitings salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi sarucis par 4,6 procentpunktiem, liecina “Latvijas faktu” aptauja.

“Latvijas faktu” vadītājs sociologs Aigars Freimanis aģentūrai LETA pastāstīja, ka 16,8% respondentu aprīlī būtu gatavi balsot par SC, tad seko “Vienotība” ar 16,1% atbalstu, bet trešais populārākais politiskais spēks aprīlī ir Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kuru būtu gatavi atbalstīt 8,6% vēlētāju.

“Vienotības” popularitāte aprīlī salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi pieauga par 2,5 procentpunktiem, bet
atbalsts ZZS samazinājās par 1,1 procentpunktu.

Par nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK Saeimas vēlēšanās aprīlī būtu gatavi balsot 6,3% vēlētāju, bet martā šo partiju atbalstīja 6,6% vēlētāju.

Pārējās partijas aprīlī nepārsniegtu 5% barjeru, kas jāpārvar iekļūšanai Saeimā. No parlamentā ievēlētajiem spēkiem viszemākais atbalsts saglabājas Reformu partijai, kurai reitings ir 1,2%, kas ir tikpat, cik martā.

Par partiju, kuras sarakstā būs bijusī valsts kontroliere Inguna Sudraba, balsotu 2,8% aptaujāto, partiju “Latvijas attīstībai” atbalstītu 1,7% respondentu, bet Aināra Šlesera pārstāvēto partiju “Vienoti Latvijai” – 1,4% vēlētāju.

Vēl 29,9% aptaujāto atbildēja, ka nezina, par ko balsotu, bet 12,5% respondentu atzina, ka vēlēšanās nepiedalītos. Martā 12,8% pilsoņu atbildēja, ka vēlēšanās nepiedalītos, bet 28% nebija izlēmuši, par ko balsotu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tiešām jocīgi, ka ir vēlme tā riet uz Vienotību. Vai ir vēl kāds, kas tā nopietni iestājas un strādā par Latviju? Pārsteidz, ka ir latviski rakstošie, kuri spēj balsot par Saskaņas centru – lūk tie gan ir pašnāvnieciski savādnieki!

  2. “Vienotība” kļūst par pilnīgi bezjēdzīgu partiju – maisu, kurā iemet visus, kam citur iet slikti, izvelk ārā tos, kuru sejas populārākas un viss. Bet darbi…. labāk tam maisam gals ciet būtu, jo nekādi sakarīgi darbi, izņemot savu spalvu krāsošanu, nav. Viens vienīgs bezjēdzīgs populisms. Skumjākais ir tas, ka līdz šādam popilisma līmenim tiek paceltas vērtīgas lietas, piemēram, nacionālisms un patriotisms.

  3. … Pec Lemberga nosauktas ‘OKUPACIJAS ARMIJAS’ ASV kontingenta ierasanas vakar, Bezabrene:

    … ZZS zaudeja vel 5%, bet SX partija 10%

    … Vienotiba vel ieguva 3%, bet NA 10%

    … Sudrabai un Sleserim … vel s ….. ka tas pienakas latviesu elektorata uzmetejiem !

  4. Domāju, ka personīgi ĀBOLTIŅAS KUNDZES VIETĀ MAN NEBŪTU TIK SALDI SMIEKLI!!!??? VARBŪT, ka KALNIETES kundze ZIN KĀ “IEGŪT” EIROPU, taču bez iegūšanas JĀBŪT ARĪ VĒLMEI UN PRASMEI STRĀDĀT SAVAS VALSTS LABĀ TAJĀ EIROPĀ!!! PALDIES saku KALNIETES KUNDZEI VIENīGI KĀ MŪSU VĒSTNIECEI FRANCIJĀ! NEVAJAG PRIEKŠLAICĪGI PRIECĀTIES PAR SC REITINGU KRITUMU!?? Līdz šim prieki nav vainagojušies PANĀKUMIEM!?? Skumji, ka NEKĀDI dažs labs NEVAR tikt pie kaut KĀDĀM LIKUMSAKARĪBĀM, lai kāda latviskā partija gūtu pārākus rezultātus PĀR SC tiešajās vēlēšanās…, VIŅU elektorāts prot SASPAROTIES IZŠĶIROŠAJĀ MOMENTĀ…?!

Draugiem Facebook Twitter Google+