Uncategorized

Apšaudē Bengāzī 31 bojāgājušais 16

Foto-LETA/AFP

Apšaudē, kas 8.jūnija vakarā izraisījusies Bengāzī, Lībijas austrumos, līdzās bijušo nemiernieku štābam, dzīvību zaudējis 31 cilvēks, bet vairāk nekā 100 ievainoti, pavēstīja slimnīcas amatpersonas.

Incidents notika vietējo iedzīvotāju demonstrācijas laikā, kas pieprasīja, lai bijušo nemiernieku brigāde “Lībijas vairogs” tiek izformēta. Demonstranti arī pieprasīja atjaunot pilnvērtīgus valsts bruņotos spēkus.

Kā pastāstīja aculiecinieki, atbildot uz demonstrantu mestajiem akmeņiem, brigādes kaujinieki sākuši uz protestētājiem šaut.

Savukārt “Lībijas vairoga” preses pārstāvis Adels Tarhuni skaidroja, ka miermīlīgo demonstrantu vidū iefiltrējušies bruņoti agresori, kas esot sākuši šaut uz “Lībijas vairoga” ēku un apmētāt to ar pašdarinātiem spridzekļiem.

Premjerministrs Ali Zeidans sestdien sacīja, ka “Lībijas vairoga” kaujinieki ir pametuši štābu, un ka šo objektu patlaban kontrolē armijas vienības. Arī štābā bijušie smagie ieroči tagad esot armijas rīcībā.

Runājot nacionālajā televīzijā, premjers paziņoja, ka tiek uzsākta incidenta izmeklēšana. Viņš arī aicināja visas puses saglabāt mieru.

LA.lv