Pasaulē

Apsver Ziemeļkorejas krīzes atrisināšanu mierīgā ceļā 16


ASV Apvienotās štābu komitejas priekšnieks ģenerālis Džo Danfords
ASV Apvienotās štābu komitejas priekšnieks ģenerālis Džo Danfords
Foto – AFP/LETA

Ziemeļkorejas krīzes atrisināšana mierīgā ceļā ir iespējama, atzinis ASV Apvienotās štābu komitejas priekšnieks ģenerālis Džo Danfords, vienlaikus uzsverot, ka ASV rīcībā ir nopietni militāri risinājumi, lai tiktu galā ar Phenjanas režīmu.

Runājot preses konferencē vizītes laikā Pekinā, Danfords norādīja, ka ASV plāno samazināt kopīgi ar Dienvidkoreju rīkoto manevru intensitāti, kas aizdevuši dusmas kā Ķīnai, tā Ziemeļkorejai. “Man militārs risinājums nav neiedomājams,” atzina ģenerālis. “Neiedomājami ir pieļaut, ka [Ziemeļkorejas diktators Kims Čenuns] attīsta ballistiskās raķetes ar kodolgalviņām, kas var apdraudēt Savienotās Valstis un turpina apdraudēt šo reģionu.” Tiesa gan, viņš arī atzina, ka militārs risinājums būtu “šaušalīgs”. Danfords uzsvēra, ka tas tiks īstenots vienīgi tad, ja ar diplomātisko un ekonomisko ietekmi neizdosies radīt apstākļus politiskam dialogam.

“Es uzskatu, ka šobrīd vēl ir garš ceļš ejams, bet es ceru – pastāv varbūtība, ka mēs to varam atrisināt mierīgā ceļā,” sacīja Danfords.

Dienvidkorejas prezidents Muns Džēins vakar paziņoja, ka, neskatoties uz lielo spriedzi reģionā, ko izraisījuši Phenjanas kodoldraudi, kara Korejas pussalā nebūs.

Spriedzi reģionā saasinājuši Ziemeļkorejas draudi raidīt raķetes ASV valdījumā esošās Guamas virzienā, lai gan šķiet, ka Phenjana pagaidām no šīs ieceres atteikusies.

LA.lv