Mobilā versija
+1.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
8. septembris, 2014
Drukāt

Aptauja: lai normāli dzīvotu, mēnesī būtu jāsaņem 1055 eiro (6)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ikmēneša ienākumiem, lai normāli varētu dzīvot, vajadzētu būt 1055 eiro, liecina pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas rezultāti.

Šī summa ir vidējais aritmētiskais rādītājs no iedzīvotāju sniegtajām atbildēm uz jautājumu, kādiem jābūt ikmēneša ienākumiem, lai varētu normāli dzīvot.

Aptauja veikta šā gada jūlijā. Tieši pirms gada veiktajā aptaujā vidējais aritmētiskais skaitlis, kādu iedzīvotāji minējuši kā vēlamos ikmēneša ienākumus, bija 980 eiro, bet vēl gadu iepriekš – 844 eiro.

Vislielākā summa nosaukta 2008.gadā, kad iedzīvotāji minējuši, ka normālai dzīvošanai mēnesī nepieciešami 1146 eiro, savukārt pirms 14 gadiem, 2000.gada jūlijā veiktajā aptaujā iedzīvotāji minējuši vien 494 eiro.

LETA jau ziņoja, ka šā gada otrajā ceturksnī mēneša vidējā bruto darba samaksa Latvijā salīdzinājumā ar 2013.gada otro ceturksni pieauga par 6,4% no 716 eiro līdz 762 eiro. Savukārt šā gada pirmajā ceturksnī atalgojuma gada pieaugums bija par 7,5% – no 689 eiro līdz 740 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Kaut pusi pensionāriem iedodiet?!?

  2. Dodiet, bet ko dosiet jūs? Atbildēt

    Man ir cits jautājums – kurš ir gatavs tā strādāt, lai šo naudu nopelnītu? Darba devēji nevar atrast darbiniekus.

    • Darbiniekikus nevar atrast, kur maksāt negrib. Labako algu ko piedāvā ir 500 eur. Pasaki kur maksā 1000 un darbiniekus atradīsi.

  3. Šādās aptaujās jau neviena intance neieklausās. Interesanti gan, ja man būtu tāda nauda! sakrātu, nopirktu dzīvokli, mašīnu(nav ne viena ne otra), Ceļotu(esmu pensionāre, liktu līdzekļus sabiedriskajā darbībā, aizbrauktu ciemos uz Angliju pie sava bērna, ļautu vaļu saviem hobijiem(foto, publikācijas par noteiktu tēmu, izdotu grāmatu-tas).

  4. Ja tiesam pensionaram butu 500 eiro,tad es dzivotu zili zali!A tagad jaiztiek ar 100 eiro!

  5. Bet protams ka 1055 eiro menesi vajadzigi lai cilveks varetu izdzivot,viur ir jamaksa un viss ir dargs,ar tadu summu kada ir sobrid knapi galus velku.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+