×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
2. oktobris, 2013
Drukāt

Aptauja: taupība Eiropā cietusi neveiksmi

Taupiba

Liela daļa Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāju uzskata, ka Eiropā īstenotā taupības politika ir cietusi neveiksmi un krīzes pārvarēšanai pastāv labākas alternatīvas, liecina sabiedriskās domas pētniecības uzņēmuma “Gallup” veiktās iedzīvotāju aptaujas rezultāti.

 

Iedzīvotāju aptauju “Gallup” veica šā gada septembra beigās pēc tiešsaistes diskusiju platformas “Debating Europe” pasūtījuma.

60% aptaujas dalībnieku pauž viedokli, ka pastāv labākas alternatīvas pašreizējai taupības politikai. Šādi domā 94% Grieķijas iedzīvotāju, 81% portugāļu, kā arī 80% spāņu.

Pat Vācijā, kas parasti tiek uzskatīta par spilgtu fiskālās konsolidācijas piemēru, 50% iedzīvotāju domā, ka pastāv labākas iespējas par taupīšanu. Tikai 25% respondentu Vācijā domā, ka taupība ir labākā no iespējām.

Atbildot uz jautājumu par taupības politikas panākumiem, 51% respondentu uzskata, ka taupība Eiropas Savienībā ir cietusi neveiksmi, un tikai 5% uzskata, ka tā darbojas.

Tajā pat laikā 67% aptaujas dalībnieku uzskata, ka taupības politika darbojas vien atsevišķās valstīs.

Kopumā tikai 16% eiropiešu ir pārliecināti, ka taupības politikai nav uzticamu alternatīvu.

Eiropas iedzīvotāji arī uzskata, ka taupības pasākumi galvenokārt tiek īstenoti bloka lielāko dalībvalstu interesēs, nevis to valstu interesēs, kas saņēmušas bloka finansiālo palīdzību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+