×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
11. novembris, 2016
Drukāt

Apvienoto “Nordea” un DNB banku Baltijā varētu iegādāties poļi (2)

Foto LETAFoto LETA

Ziemeļvalstu banku “Nordea” un DNB iecerēto apvienoto banku Baltijas valstīs pēc izveidošanas varētu pārdot vienai no lielākajām Polijas bankām PKO, kas pirms trim gadiem iegādājās “Nordea” biznesu Polijā, piektdien, atsaucoties uz anonīmiem avotiem, vēstīja Lietuvas ziņu portāls “15min.lt”.

Tāda iespēja ir īpaši svarīga ziņai Igaunijai, kur paredzēts izvietot apvienotās bankas galveno biroju. Polijas bankas pārstāvji paziņoja, ka banka plāno jaunus pārņemšanas darījumus ārvalstīs, kas ir ietverti arī pagājušajā nedēļā prezentētajā PKO jaunajā stratēģijā.

“Tas būtu loģiski, jo banka jau iegādājās “Nordea” Polijā,” “15min.lt” teica anonīms avots Igaunijā.

“PKO nesen apstiprināja jauno stratēģiju. Tā paredz uzņēmējdarbības modeļa paplašināšanu ārvalstīs, tādējādi atbalstot mūsu klientu intereses,” ziņu portāls citēja PKO komunikācijas vadītāju Izabelu Švidereku-Kovaļčiku.

Paredzēts, ka DNB un “Nordea” apvienošanas rezultātā tiks izveidota otrā lielākā banka Baltijas valstīs.

PKO 2013.gadā “Nordea” biznesu Polijā iegādājās par 694 miljoniem eiro.

2004.gadā “Nordea” Lietuvas filiāle parakstīja līgumu par Polijas bankas “Kredyt Bank” Viļņas filiāles pārņemšanu.

Kā ziņots, “Nordea” un DNB noslēgušas vienošanos par darbības apvienošanu Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, lai izveidotu jaunu, vadošu banku Baltijā ar spēcīgām Ziemeļvalstu saknēm. Plānots, ka darījums par jaunas bankas izveidošanu tiks slēgts ap 2017.gada otro ceturksni. Līdz darījuma slēgšanas brīdim, kad tiks saņemti visi nepieciešamie apstiprinājumi, abas bankas – “Nordea” un DNB – Baltijas valstīs darbojas atsevišķi kā savstarpēji konkurējoši uzņēmumi.

Pēc “Nordea” un DNB Baltijas biznesa apvienošanas jaunā banka tiks reģistrēta Igaunijā un strādās ar filiālēm Latvijā un Lietuvā. Tomēr bankas darbība tiks organizēta visās Baltijas valstīs, proti, visās valstīs plānots izvietot jaunās bankas darbības kompetenču centrus. Tiks apvienots arī abu banku līzinga un pensiju bizness.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai tad mātesbanlas – Nordea un DNB arī tiek likvidētas savās juridiskās reģistrācijas valstīs un citur Eiropā ? Tā ne visai, ka solīdas bankas aiziet un ienāks k-kāda mazpazīstama panu banka ….

  2. erzac-poliskā Lotwa…

Draugiem Facebook Twitter Google+