×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. aprīlis, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Lai pāriet patika graut Latvijas neatkarību (14)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Krievu savienības līdere, Eiroparlamenta deputāte Tatjana Ždanoka piedalās otrajā brīdinājuma piketā alejā pretim Ministru kabinetam, lai paustu atbalstu krievu skolām Latvijā.

Vēlu esam sapratuši un attapušies, kurp ved valsts tēvišķās varas vājināšanās attieksmē pret līdzpilsoņiem, kuru aktīvā vadībā tiek rūpīgi sargātas visas nelaiķes PSRS mantas, veikti aizkustinoši impēriskās piemiņas kulti un ar sadarbības partnera Kremļa ziņu destabilizēta iekšējās drošības sistēma Latvijā. Apzinīgiem pilsoņiem tika stāstīts, ka Ždanokai cienījamos gados drīz būs lemts kļūt par ideālu mājsaimnieci, klusu pensionāri, kura pie plīts vārīs šķī, nevis pelnīs algu kā Kremļa ietekmes aģente un ik dien’ lies mēslus Latvijai uz galvas. Okupantu paaudzi nomainīšot mūsdienīgi, Latvijā dzimuši, latviski runājoši jaunie ļaudis ar pavisam citām laikmetīgām vērtībām un ideāliem. Realitātē šķiet, ka tas pūlītis, kas mirst vai nost aiz vēlēšanās strādāt nekrietnības pret Latvijas neatkarību, paplašinās, nevis saplok mazumā un Jura lentītes pie krūtežām vērpjas garumā!

Cilvēki jau sen kā mudināja drošības dienestu nevis aizsnausties, bet saņemt stingrākās knaiblēs par cilvēktiesību aizstāvjiem maskojušos “krievu lietas” cīnītājus, sarkanos fašistus, lai viņi atmestu kaitīgo nodarbošanos. Taču tagad Latvijā jau ir Nepilsoņu kongress, “sabiedriskais” tiesībsargs, skaties, un parādīsies arī “tautas” valdība, biedrs premjers, kuru Putins aicinās pie galda – Āboltiņas un Straujumas kundzēm vajadzēs sarūmēties, dalot noteikšanu ar nodibinātajām paralēlās varas struktūrām. Arī notikumi virknēšoties kā krelles. Skaitīs častuškas pret Latviju, ies demonstrācijās un rīkos kaķu koncertus pret latviešu valodas uzspiešanu un par krievvalodīgo tiesībām. Te ir brīv’ attaisnot deportācijas, neatzīt vēstures faktus, saukāt latviešus par nacistiem un visam, kas nepatīk, piekārt nacionālisma birku. Lozungos naids pret mūsu valsts neatkarību vairs netiek aiztaupīts. Revanšisti raksta: krievu valoda būs no Sevastopoles līdz Liepājai, un, ja te nenotiks pēc daudzskaitlīgo Krievijas tautiešu prāta, tad lietas sakārtos kā Krimā. Tas ir mājiens ar mietu tiem, kuriem piemirsās, ka dažiem krievu cilvēkiem ir patīkams paradums – nākt ar savu baznīcgrāmatu svešā mājā, izrādīties ar agresīvu bravūru, nolaupīt to, kas piederējis citam, un otru vēl uzdot par vainīgu!

Latviešiem tādas izdarības izskatās noziedzīgas pret valsti. Mēs sagaidām, ka nevis Dieva pirksts, bet cilvēciska tiesa, valdības sods un Drošības policijas pastiprināta uzmanība skars nemiera cēlājus, kuri kūda uz varmācībām. Pašreizējās drošības apstākļos ir pietiekams pamats, lai pret šiem elementiem apbruņotos un rīkotos ar jaunu, asāku slotu! Ļoti samērīgs sods ar pamācošu iedarbību būtu pilsonības atņemšana un izraidīšana no valsts – prom tos, kuri pulgo Latviju, latviskumu un ārda valsts pamatus. Tā taču balva! Izraidīs uz paradīzi, kur ir atšķirīga demokrātiska iekārta pretī Latvijai valdošajai fašistiskajai un rusofobajai! Drošībnieki ir bišķiņ saņēmušies, jo pirms 16. marta vācu antifašisti cieta pazemojošas pārbaudes septiņu stundu aizturēšanā uz robežas, bet revolucionāro valsts apvērsuma rīkotāju no Rēzeknes Aijo Benesu neielaida lidmašīnā uz Rīgu. Taču arī citiem aktīvistiem jāliek žagoties, atceroties, ka viņus piemin likumīgās varas iestādēs, kuras nevis ar kniepadatām, bet ar visu bardzību vērsīsies pret valsts neatkarības grāvējiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Interesanti būtu uzzināt, kāpēc Ždanoka, kas dzimusi, uzaugusi, skolojusies Latvijā, necīnās par latviešu valodas neizzušanu. Vai Tatjana vēl līdz šim nezin, ka latviešu valoda ir unikāla un tajā runā neliela cilvēku saujiņa (pasaules un Krievijas mērogā) . Ždanokai laikam nav nedz kauna nedz neērtības sajūtas un cieņas pret savu DZIMTENI!.

  • Naš adres ņi dom ,i ņi uļica,
   Naš adres soveckij sojuz!
   A tu saki,dzimtene,Latvija…Šitiem nav dzimtenes,labi ja adrese ir.Taņuhai vispār labi,Latvijas krievi parūpējušies,lai viņai adrese būtu Briselē! Ja viņa tur mierīgi veģetētu un turētu muti,mārrutks ar viņu,a nnēē! Šapokļaha vēl pravas kačā!!!!

 2. Krievvalodīgajiem Latvijā nevajadzētu uztraukties,jo viņus sargā “Прибалтийский казачий круг”-караул Прибалтийской Руси!”

 3. Если продолжать “нравиться” латышам,они станут нас варить заживо”lasām anonīmajā rakstā”Русская толерантность превращает латышей в извергов” (“Krievu tolerance pārvērš latviešus par necilvēkiem”),kas publicēts Rodina.lv,krievu Latvijas saitā.

  • Kur jūs dzīvojat? Vai tā gadījumā nav Latvija? Ko nozīmē “nravitsja latišam”? Jums nevienam nevajag “nravitsja” Kas pārcilvēcisks no jums tiek prasīts? Ievērot Latvijas likumus – un tikai.
   Ja jums nepatīk Latvijas likumi – brauciet prom. uz visām četrām debess pusēm. Visa pasaule jums atvērta, kamēr jūs dzīvojat Latvijā. Neviens jūs te neaicināja un neviens jūs te nav pieķēdējis.
   Jūs esat nepilsoņi? Bet tā ir tikai jūsu izvēle. Neviens jums nav liedzis iegūt Latvijas pilsonību. Ikviens no jums var kļūt par Latvijas pilsoni, ja vēlaties.

 4. Kā vispār žīdiete var būt krievu līdere?! Vai tad tie krieviņi tiešām ir tik stulbi, ka neredz, kas viņus vada?!

 5. savādie savādas valsts sūtņi Atbildēt

  Kopš Krimā sākušās “pašorganizētās” aktivitātes, ar pārsteigumu nācies konstatēt, ka pasaulē ir kāda ideāla valsts, kurā viss ir tik lieliska sociālā iekārtaun ir tik attīstīta ekonomika, ka tas vien dod tiesības apsmiet jebkuru citu valsti un jebkuras citas kulturālas vai sabiedriskas vērtības pat no TV ekrāna. Un šīs ideālās valsts karalis ar padomniekiem nupat vairs nespēj noskatīties citu valstu mocībās, tāpēc steidzas glābt vispirms savus tautiešus – pareizāk, tos kas runā vienīgajā saprotamā un akceptējamā valodā – un tad … skatīsimies, ko. Glābt no pārējo nekam nederīgo valstu esamības. Cik savādi, tiek palaistas dažas signālraķetes, un visā pasaulē kā nozombēti ceļas precīzi strādājoši, precīzi runājoši glābjamo pulciņi…

 6. …kādi sarkanie fašisti- sarkanie komunisti! Mēs ar tādiem jau vairāk kā 20 gadi “auklējamies”

 7. smacīgas informācijas plūdi Atbildēt

  Mirskis un Ždanoka pastāvīgi izsūta indīgas informācijas sociālajos tīklos, stiprina atbalstu sev un uzkurina pretīgas attiecības, kā arī ieprieks vairo aktivitāti Eiroparlamenta vēlēšanās sevis atbalstam. Vai klusie un “loģiskie” latviskie spēs to izvērtēt un doties vēlēt par savām iespējām vai ļaus šiem meļiem ieperināties dziļāk Eiroparlamentā un rīkot savas Latviju erodējošās akcijas ne tikai par Krievijas, bet arī par Eiropas naudu?

  Katrā ziņā paldies katram patiesi, precīzi un analītiski latviski rakstošam autoram, jo reizēm šķiet, ka krievu valoda Latvijā tomēr ir pirmā valsts valoda!

 8. Vai tad mums ir Drošības dienests?

 9. Drošības dienesti, acu apmānīšanai, pa laikam ir spiesti nodemonstrēt kaut kādu darbību. Esmu pārliecināts, ka spēle iet pavisām “citos vārtos”, un tas šodien ir lielākais drauds Latvijai. Jautājumos, kuri risināmi dažās minūtēs, notiek tūļāšanas gadiem ilgi ar gala rezultātu 0.

 10. Pilnīgi manas domas,ždanokas un pārējos rējējus-ārā no Latvijas valsts.Vajag krievu valodu-lūdzu uz manu Dimteni-Kieviju 48stundu laikā.Lai Eiropas vāvuļotāji mūs nesaprot-tas mums pie d…..Jāsāk attīrīties!

 11. Drošības dienesti snauž vēl joprojām.Nekas nav mainījies.TV ekrānā krieviski sieviete draud ar Ukrainu .Vai viņa par to tiek sodīta? Nē. Tā skaitās demokrātija,ja publiski paziņo par valsts graušanu!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Rēķinu par ūdeni nesamaksājāt?

Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas. Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+