×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. septembris, 2013
Drukāt

Ar diviem bērniem Ventā ielēkušo sievieti atzīst par nepieskaitāmu (papildināts)

LETALETA

Ekspertīzes atzinums apliecina, ka sieviete, kura 19.jūnija naktī Ventspilī no tilta ielēca Ventas upē kopā ar abiem saviem bērniem, noziedzīgo nodarījumu izdarījusi slimības vadīta, neapzinoties savas rīcības sekas, informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Signe Šteinberga.

 

Sieviete tika izglābta un nogādāta ārstniecības iestādē, abi zēni gāja bojā. Par notikušo Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 118.panta 2.daļas par slepkavību.

Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka slepkavību ir pastrādājusi 1986.gadā dzimusī abu bērnu māte. Kriminālprocesā tika nozīmēta tiesu psiholoģiskā-tiesu psihiatriskā ekspertīze, kuras laikā tika izmeklēts sievietes garīgās veselības stāvoklis.

Kriminālprocess pēc ekspertu atzinuma saņemšanas tika nosūtīts Kurzemes apgabaltiesas prokuratūrai, ierosinot turpināt procesu medicīniska rakstura piespiedu līdzekļu noteikšanai.

Lai arī maksimālais sods par divu cilvēku slepkavību ir mūža ieslodzījums, tagad tiesai būs jālemj par sievietes ārstēšanu.

Likums paredz, ka personām, kas izdarījušas noziegumus, bet sirgst ar psihiskiem traucējumiem un ir atzītas par nepieskaitāmām vai ierobežoti pieskaitāmām, var noteikt šādus medicīniska rakstura piespiedu līdzekļus – ambulatoriska ārstēšana medicīnas iestādē, ārstēšana vispārēja tipa psihiatriskajā slimnīcā, ārstēšana specializētā psihiatriskajā slimnīcā ar apsardzi.

Ja persona pēc izdarītā nodarījuma rakstura un sava psihiskā stāvokļa dēļ nav bīstama sabiedrībai, tiesa var nodot to tuvinieku vai kopēju gādībā un medicīnas iestādes uzraudzībā. Personām, kuras atzītas par ierobežoti pieskaitāmām, var noteikt ārstēšanu arī tai piemērotās brīvības atņemšanas vietās.

Par medicīniska rakstura piespiedu līdzekļa piemērošanu var lemt tiesa. Piespiedu ārstēšanu un ārstniecības iestādes tipu nosaka tiesa atkarībā no tā, ar kādu psihisku slimību attiecīgā persona ir saslimusi un kāds ir šīs personas nodarījuma raksturs.

Medicīniska rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu izbeidz vai to groza tiesa pēc ārstniecības iestādes atzinuma, ja persona izveseļojusies vai saslimšanas raksturs mainījies tiktāl, ka nav nepieciešams šādus līdzekļus piemērot.

Jau ziņots, ka 19.jūnijā ap plkst.2 Ventspilī, Ventas upē pie apvedtilta, ielēca 1986.gadā dzimusi sieviete kopā ar saviem mazgadīgajiem bērniem – 2010. un 2011.gadā dzimušiem zēniem. Iesaistoties Valsts Robežsardzei, Ventspils Pašvaldības policijai un Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, tika atrastas abu zēnu mirstīgās atliekas.

1986.gadā dzimusī sieviete tika aizturēta, tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+