×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
19. augusts, 2016
Drukāt

Ar dzejas vakaru pieminēs tautā mīlēto dzejnieci Broņislavu Martuževu

8apr_Martuzeva_2-664x982

26. augustā plkst. 19 Lubānas pilsētas klubā notiks dzejnieces Broņislavas Martuževas jaunības laika desmitgadei, proti, 1946. – 1956. gadam, veltīts dzejas sarīkojums “Ko izteic vārdi: pārnākt mājās?”, liecina informācija Lubānas novada mājas lapā.

Sarīkojums sāksies ar Annas Eglienas ievadvārdiem, dzeju runās un savās izjūtās dalīsies dzejniece Anna Rancāne, Broņislavas Martuževas (1924-2012) dzeju lasīs Nacionālā teātra aktrise Dace Bonāte. Tāpat būs dzirdami skaņu ieraksti un apskatāmi fotostāsti par dzejnieci.

Broņislava Martuževa dzimusi 1924. gada 8. aprīlī, viņas uzskati veidojušies Latvijas brīvvalsts laikā. Pēc kara kā nacionālās pretošanās kustības dalībniece slēpusies pagrīdē savā “Lazdiņu” mājā, bet 1951. gadā apcietināta un izsūtīta uz Sibīriju, kur pavadīja piecus gadus.

Padomju gados Martuževas dzeju neizdeva, to izdevās palaist ļaudīs ar dzejnieces radinieces, arī dzejnieces Evas Mārtužas vārdu.

Broņislava Martuževa bija ne tikai dzejniece, bet arī tautas teicēja, pati rakstījusi dziesmas – gan vārdus, gan melodiju. Jau folklorizējies viens no viņas pagrīdes gados tapušajiem dzejoļiem, kuru iepazinām Atmodas laikā Eduarda Rozenštrauha balsī: “Kamdēļ skumjas tavās acīs šovakar, mans draugs?”

Dzejniece saņēmusi Triju zvaigžņu ordeni, Rakstnieku savienības Goda balvu un Kultūras fonda Spīdolas balvu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+