×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
8. maijs, 2017
Drukāt

Ar Eiropas miljoniem pret skolas kavēšanu (3)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Jau no nākamā mācību gada skolēni, kuru tālākās skolas gaitas sociālu vai kādu citu iemeslu dēļ ir apdraudētas, varēs saņemt finansiālu un cita veida atbalstu, kam vajadzētu palīdzēt noturēties uz izglītības ceļa.

Šādas rūpes par skolēniem izrādīs, īstenojot projektu, kura ietvaros sešu gadu laikā paredzēts mazināt to bērnu un jauniešu skaitu, kas pamet mācības un nepabeidz skolu. Kopējais finansējums šā projekta īstenošanai ir teju 40 miljoni eiro, no kuriem lauvas tiesa – 33,8 miljoni eiro – nāk no Eiropas Sociālā fonda (ESF).

Projektu īstenos Valsts izglītības kvalitātes dienests (IKVD), sadarbojoties ar visām Latvijas pašvaldībām, kā arī valsts profesionālās izglītības iestādēm. Šogad gan projektā iesaistīs tikai 100 pašvaldības, taču vēlāk tas ies plašumā un pamazām projektā iekļausies visas vietējās varas. Finansējums, ko pašvaldības projekta ietvaros saņems, būs proporcionāls skolēnu skaitam.

Projekta vadītāja Gunta Kraģe stāsta, ka pirmais uzaicinājums pašvaldībām tiks izsūtīts jau maijā, taču vasarā vēl noritēs sagatavošanas darbi un reālu atbalstu skolēniem varēs sniegt no nākamā mācību gada. Pirms pieteikšanās atbalstam pašvaldībām jāizpilda “mājasdarbs” – jāapzina, cik tad bērnu un jauniešu pēdējos trīs gados priekšlaikus pametuši mācības, un jānoskaidro, kādi ir pašvaldības resursi, lai sniegtu atbalstu šādiem izglītojamiem. Piemēram, kāda ir sociālā dienesta kapacitāte, kā tas sadarbojas ar izglītības iestādēm. Izvērtējot pašvaldību sniegto informāciju, projekta īstenotāji izlems, kurām pašvaldībām projektā būtu jāiesaistās steidzami – jau šajā mācību gadā – un kuras var pagaidīt līdz nākamajam. Iespējams, daļai pašvaldību pirms iesaistes projektā nāksies uzlabot sadarbību starp iestādēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Murgs skaidrā dienas laikā. Šis projekts ir bezjēdzīgs un plānprātīgs. Jau atkal tiks izsmietas un kauninātas ğimenes, tiks “būvēti” meli un izšķērdēti naudas līdzekļi.

  2. ierēdņi "nogulēja" ? . Atbildēt

    Kāpēc nesaņēma Eiropas Sociālā fonda naudu šos gadus, kopš esam ES ?
    Jeb tie aizgāja citus ceļus ???

  3. Pusaudzis noguļ, un mamma uzraksta attaisnojuma zīmi par ģimenes apstākļiem. Neko neiemācās , bet vainīgs skolotājs vai izglītības sistēma…

Draugiem Facebook Twitter Google+