×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
5. februāris, 2018
Drukāt

Ar jaunu regulējumu plāno piesaistīt no 200 līdz 300 viesstrādniekiem gadā (5)

Foto Reuters/Scanpix/LETAFoto Reuters/Scanpix/LETA

Valdība nākamnedēļ skatīs jautājumu par regulējuma izmaiņām, lai piesaistītu augsti kvalificētu darbaspēku no ārvalstīm.

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) žurnālistiem pēc valdošās koalīcijas partiju sanāksmes sacīja, ka līdz ar šādām izmaiņām varētu piesaistīt 200 līdz 300 papildu darbiniekus no ārvalstīm. Viņš gan piebilda, ka “šis nav atvērts darba tirgus”.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) sacīja, ka šis jautājums nedēļas laikā vēl tiks precizēts un tad par to lems valdība. Tomēr viņš izteica prognozi, ka šie jautājumi tiks izskatīti nākamās nedēļas valdības sēdē.

Tāpat tikšot izvērtēti nozaru pārstāvju iebildumi, jo, piemēram, mediķu arodbiedrībai ir iebildumi pret izmaiņām. Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK priekšsēdētājs Raivis Dzintars norādīja, ka ārstu arodbiedrības iebildumi jāņem vērā. Ja nebūs panākta vienošanās, tad nacionālā apvienība būšot ārstu pusē.

Savukārt Ašeradens uzsvēra, ka Latvijā ārstu nepietiek, ja viesstrādnieki kvalificējas valodas prasībām, kas ir gana augstas, tad viņi varētu strādāt arī Latvijā.

Kā ziņots, Ekonomikas ministrijas izstrādātais profesiju saraksts nosaka tās profesijas, kurām tiks atvieglotas prasības nodarbinātības tiesību iegūšanai, tādejādi paātrinot darba atļauju ārzemniekiem noformēšanas procesu, kā arī palielinot augsti kvalificēta darbaspēka pieejamību darba devējiem Latvijā.

Kopumā EM izveidotajā sarakstā iekļautas 303 profesijas tādās jomās kā zinātne, fizika, ķīmija, matemātika, statistika, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, apstrādes rūpniecība, elektrotehnoloģijas, elektrotehnika, būvniecība, finanšu analīze, zvejas kuģu vadība, gaisa kuģu piloti un tehniskās apkopes personāls, kā arī specialitāšu ārsti.

Iepriekš, novembrī, Ministru kabineta komiteja lēma turpināt diskusijas par Ekonomikas ministrijas plānu piesaistīt augsti kvalificētu darbaspēku no ārvalstīm, tāpat turpmākajās diskusijās bija plānots meklēt risinājumus mazāk kvalificēta darbaspēka piesaistei no ārvalstīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Nez vai šūšanas operatores ir tie ,,augsti kvalificētie darbinieki” par ko tiek lemts. Attēlu varēja atbilstošāku piemeklēt…

  2. Tie būs vergi?

  3. neesam spējuši pārvarēt vēl okupācijas sekas – migrantus, bet jau meklējam jaunus migrantus! … Tas ir valdības idiotiosms un nemākulība. Progresīvais nodoklis joprojām nestrādā, uzblīdusi valsts pārvalde, ieņēmumu dienests ir pārvērsts par mafiozu, drošības dienesti kalpo elitei, un pāri visam – nemācēšana attīstīt nozares, kuras prasa augsti izglītotu darbaspēku … Neprotam mēs būt saimnieki savā zemā, to vien darām, ka iztopam vienai vai otrai impērijai. Pretīgi, un tikai!

    • Nebalsosim vairs par tiem veciem komūņagām bet uzticēsimies NA jaunajām gudrākām galvām kuras mums pavers labāku un taisnīgāku nākotni!

Draugiem Facebook Twitter Google+