×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
27. oktobris, 2015
Drukāt

Ar ķirbjiem-rekordistiem pacienāti zoodārza dzīvnieki

Foto: LETAFoto: LETA

Otrdien, 27. oktobrī, Rīgas Zooloģiskajā dārzā jau desmito gadu pēc kārtas norisinājās par tradīciju kļuvušais, SIA “Maxima Latvija” rīkotais “Latvijas lielākā ķirbja čempionāts”, kurā no desmit raženākajiem dārza karaļiem par uzvarētāju kļuva Innas Kozlovskas Jaunokrā izaudzētais 165,5 kg smagais ķirbis, vēsta konkursa rīkotāji.

Jāsaka, ķirbji Latvijā ar katru gadu aug dūšīgāki. Vēl pirms pāris gadiem čempiona titulu izcīnīja 132 kilogramus smaga dižpoga, bet šogad 157,5 un 155 kilogramus smagi ķirbji tikuši tikai 2. un 3. vietā. Tos izaudzējuši ilggadējie konkursa dalībnieki Gatis un Daina Badovskis no Skrundas. Šogad konkursam pieteiktie dižķirbji nākuši no Skrundas, Jaunokras, Carnikavas, Ādažiem, kā arī citām Latvijas pilsētām un novadiem.

“Latvijas lielākā ķirbja čempionāts desmit gadu laikā ir audzis ne tikai smagāko rekordistu – ķirbju ziņā, bet arī dalībnieku apņēmības ziņā, katru gadu darot visu iespējamo, lai tieši viņu ķirbis tiktu kronēts kā Latvijas lielākais ķirbis. Mums ir prieks redzēt ģimenes, kuras čempionātā piedalās gadu no gada, kā arī priecājamies par jauniem kandidātiem, kas sevi pieteic ar iespaidīgiem dārza lolojumiem,” stāsta SIA “Maxima Latvija” Komunikācijas vadītājs Jānis Beseris, izsakot pateicību arī ilggadīgam čempionāta atbalstītājam – Rīgas Zooloģiskajam dārzam.

Šogad sacensībās par diženo dārza milžu svēršanu un mērīšanu rūpējās spēka vīri Agris Kazeļņiks un Aivars Šmaukstelis Jāņa Romanovska virsvadībā, bet milzu oga pēc uzvarētāju paziņošanas un svinīgās apbalvošanas tika piešķirts kā kārums launagā Rīgas Zooloģiskā dārza iemītniekiem – skudrulāčiem Larijam un Mērijai un Amūras tīģeriem Toram un Odinam.

Raženākā ķirbja īpašniece balvā saņēma dāvanu karti pirkumiem “Maxima Latvija” veikalos visā Latvijā 350 eiro vērtībā, bet otrās un trešās vietas ieguvēji – attiecīgi dāvanu kartes 220 un 150 eiro vērtībā. Visu desmit finālā iekļuvušo ķirbju īpašnieki saņēma dāvanu kartes 70 eiro vērtībā. Šogad Latvijas lielākā ķirbja čempionātā tika pasniegtas saldas balvas arī tām ģimenēm, kuras čempionātā piedalās visilgāk – Badovsku ģimenei no Skrundas un Kozlovsku ģimenei no Dagdas novada Jaunokras.

“Latvijas lielākā ķirbja čempionāta” fināla ietvaros tika noskaidroti un apbalvoti arī labāko darbu autori bērnu vizuālās mākslas konkursā “Karaliskās dārza ogas pārvērtības”, kurā piedalījās Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas un Jāņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas (JRRMV) Mazās skolas bērni. Pēc žūrijas un skatītāju vērtējuma tika apbalvoti radošākie bērnu darbi, piebilda Beseris.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+