Kultūra
Mūzika

Ar klavierēm no džungļiem līdz tuksnesim, tagad arī Latvijā0

Publicitātes foto.

Jūnija beigās, uzreiz pēc vasaras saulgriežiem, uz trīs unikāliem koncertiem aicinās 17. Introvertās mākslas festivāls “Ad lucem”, vēsta rīkotāji.

Šī gada festivālā baudīsim izcilās latviešu koklētājas Laimas Jansones solo koncertu senākajā Rīgas baznīcā, unikālā pianista Marka Vellas (Francija) koncertu izsmalcinātajā Rīgas biržā un sengaidītu tikšanos – orķestra “Sinfonietta Rīga” un čellista Metjū Bārlija (Lielbritānija) kopīgo muzicēšanu koncertā Rīgas Sv. Pētera baznīcā.

28. jūnijā plkst. 20 Mākslas muzeja “Rīgas Birža” ātrijā pirmo reizi Latvijā uzstāsies unikālais nomadu pianists Marks Vella no Francijas. Neparasti talantīgā pianista, komponista, improvizatora, lektora, izgudrotāja un producenta dzīves stāsts un mākslinieciskais koncepts ir patiešām neparasts. Atsakoties no spožas karjeras pasaules metropolēs, viņš ar klavierēm automašīnas kravas kastē apceļojis vairāk kā 40 valstu, spēlējot visneiedomājamākajās vietās, kur nekad nav redzētas un dzirdētas klavieres. Viņa radītā “Mīlestības karavāna” sildījusi cilvēku sirdis Madagaskaras mežos, Afrikas ciematos, Austrumeiropas valstīs, Sahāras tuksnesī, Indijas zaļajās pilsētās un Pakistānas kalnos, spēlējot tiem, kam mūzika vajadzīga kā terapija, brīnums vai mīlestība. Latvijā šī būs pirmā pianista Marka Vella uzstāšanās, kas aizvedīs nedzirdētā un oriģinālā pianista atskaņotās mūzikas pasaulē.

Marks Vella ir pieprasīts mūziķis daudzos ievērojamos mūzikas festivālos, sniedzis solokoncertus visā pasaulē un ierakstījis astoņus albumus, kā arī uzstājies pāvesta Jāņa Pāvila II vizītes laikā 1997. gadā Parīzē.

LA.lv