×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
14. maijs, 2014
Drukāt

Ar koncertu atklās Spilves lidostas 60. sezonu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sinfonietta Rīga

24. maija koncertā kamerorķestris “Sinfonietta Rīga ” Normunda Šnē vadībā par skaņu laboratoriju pārvērtīs grezno, neoklasicisma stilā celto Spilves lidostas namu, kas šogad svin savu 60 gadu jubileju, liecina informācija “Rīgas nami” mājas lapā.

Pirms 60 gadiem, 1954. gada 28. aprīlī Spilves aerodromā svinīgi atklātā Rīgas jaunās lidostas ēka jau tolaik tika atzīta par vienu no skaistākajām lidostām visā Padomju Savienībā, arī mūsdienās vēsturnieki to sauc par Staļinisma klasicisma pērli un skaistāko jaunbūvi Rīgā pēckara gados.

Grandiozā arhitektūras pērle ar krāšņiem sienu gleznojumiem šajā vakarā būs stratēģisks punkts, kur satiksies divu dažādu laikmetu mūzika – 20. gadsimta 60. un 70. gadu kompozīcijas un 21. gadsimta sākuma skaņdarbi, piedāvājot klausītājiem izcilu laikmetīgās mūzikas izlasi.

Skanēs sava laikmeta spilgta portretētāja, tumšās, dziļi vēstošās mūzikas autora Alfrēda Šnitkes “Četras himnas” dažādiem kamersastāviem un Ģērģa Ligeti skaņdarbs “Continuum” ar neparasti mūsdienīgu pieeju vēsturiskajam instrumentam-klavesīnam. 21. gadsimtu pārstāvēs spēļu meistars un meklētājs Kristaps Pētersons, kurš speciāli šim koncertam uzrakstījis skaņdarbu “Akustikas apguve”, kā arī jaunais beļģu komponists Gregorijs de Hops ar skaņdarbu stīgu orķestrim “Une roe qui toure”. Opuss klarnetei un stīgu kvartetam “The Aisle” – no ievērojama mūslaiku zviedru skaņraža Jespera Nordina, kurš spēcīgi ietekmējies no zviedru tautas mūzikas un rokmūzikas.

Koncerts tiek rīkots ikgadējā Rīgas festivāla 2014 ietvaros.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+