×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
14. augusts, 2012
Drukāt

Ar krievu propagandas ģenerāli jācīnās adekvātā līmenī

Foto - LETAFoto - LETA

Modests Koļerovs, kuram aizcirstas Latvijas durvis, bija krievu propagandas ģenerālis, un ar viņu jācīnās adekvātā līmenī. Kur mūsu ģenerāļi?

 

Pagājšnedēļ uzzinājām, ka Latvijas Ārlietu ministrija, ko vada viens no Reformu partijas līderiem, savā melnajā sarakstā ierakstījusi divus vīrus no Krievijas. Kamēr viņu vārdi būs šajā sarakstā, abi kungi Latvijā nevarēs iebraukt. Tādi saraksti, cik zināms, tiek rakstīti arī citās valstīs nevēlamu, naidīgu un bīstamu personu pārvietošanās ierobežošanai un pārvietošanās kontrolei. Koļerova k-ga un viņa līdzbraucēja darbība novērtēta kā slēpta veida un vērsta pret Latvijas drošības interesēm. Nojaušu, ka abu kungu darbībām bijis propagandistisks raksturs. Koļerovs neapmeklē Latviju pirmo reizi, un, cik noprotams, arī šajā gadījumā bija ielūgts uz savas grāmatas prezentāciju. Tā tapusi ar “Baltijas foruma” gādību Urbanoviča vadībā. Gan jau kāds Koļerovu aicināja uz Daugavpili tur uzstāties. Protams, labi zinot, kas ir Modests Koļerovs, kādi ir viņa politiskie uzskati un ko viņš runās. Ar to es gribu teikt, ka M. Koļerovam diezin vai var pārmest paša organizētas aktivitātes.

Par pašu Koļerova k-gu. Viņu var atzīt par starptautiski pazīstamu Krievijas politisku darbinieku, viņš ieņēmis vairākus augstus amatus valsts aparātā. Koļerovam piešķirta 1. klases valsts padomnieka civildienesta pakāpe. Tādu ieviesa cars Pēteris, pielīdzinādams ģenerālmajora pakāpei. Tāpēc, raksturojot M. Koļerova darbošanos, viņu var dēvēt par krievu propagandas ģenerāli, kas nekādā ziņā nav salīdzināms ar tādiem sīkiem aģentiem un instruktoriem kā Djukovs un Simindejs, kuri arī ievesti melnajā sarakstā.

Tādi vīri kā M. Koļerovs un I. Tretjakovs, kas abi bijuši un publiski referējuši Rīgā, ir Krievijas ideoloģiskās frontes štābu vadītāji arī tad, kad neieņem oficiālās varas amatus. Abi ir ietekmīgi ne vien Krievijā, bet iespaido arī Krievijas tautiešu diasporu.

Kā Koļerovs, tā Tretjakovs nepārprotami strādā krieviska lielvalstiskuma atjaunošanai. Un tas nav Latvijas interesēs, kaut vai tāpēc vien, ka krieviskā šovinisma interesēs sagandē politisko situāciju Latvijā.

Šādas darbības, piemēram, saciklējas ar lindermaniešu u. c. “spēku” aktivitātēm un, protams, darbojas pret prezidenta Bērziņa sabiedrības samierināšanas centieniem.

Kā zināms, M. Koļerova vizītes laikā publiski paustie uzskati izplatījās arī ar medijiem, īpaši krievu. Tomēr, manuprāt, Koļerova izpausmes netika publiski novērtētas “latviešu” politiskajā informatīvajā telpā. Rīgā vien ir divas valsts universitātes ar attiecīgām fakultātēm un arī institūtiem tajās, tātad ar profesoriem, lektoriem un vadošajiem pētniekiem turpat. Koļerovi, propagandas ģenerāļi, manuprāt, no šo aprindu ļaudīm adekvātu pretdarbību nesaņem. Tad varai jāķeras pie melnā saraksta, kas, manuprāt, katrreiz nav tas labākais paņēmiens.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+