Mobilā versija
+19.1°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 22. jūlijs, 2017
11. novembris, 2015
Drukāt

Ar Lāčplēša tēlu

Lacplesis

11. novembrī, Lāčplēša dienā, atceramies Brīvības cīņās kritušos karavīrus.

Tautas varonīgā cīnītāja Lāčplēša vārds bijis piešķirts arī Latvijas armijas bruņumašīnai, 20. gs. 30. gados – vienam no upju ledlaužiem. 1937. gada 12. jūlijā Latvijas pasts izdeva pastmarku sēriju “Par labu Brīvības pieminekļu celtniecībai” – divas pastmarkas ar Lāčplēša tēlu. 10 santīmu markā – Jelgavas Lāčplēsis (tēlnieks K. Jansons), 35 santīmu markā – Brīvības pieminekļa Lāčplēsis (tēln. K. Zāle). Interesanti, ka arī padomju varas laikā izdotas pastmarkas ar Lāčplēša tēlu (1961. un 1989. gadā). Savukārt artelis “Suvenīrs” (vēlāk “Daiļrade”) 1966./67. gadā izveidoja suvenīra nozīmīti ar Lāčplēša tēlu.

Pievienot komentāru

Saistībā ar topošo politisko spēku min vairāku zinātnieku un bijušo ministru vārdus (8)Iecerēts, ka nākamajā nedēļā sabiedrībai varētu tikt piedāvāts kādas kustības manifests, savukārt vēlāk, vasaras beigās, varētu tikt dibināta partija.
Raidījums: Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci (6)Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
Draugiem Facebook Twitter Google+