Mobilā versija
Brīdinājums 0.0°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
13. novembris, 2014
Drukāt

Ar lepnumu par latvietību. Saruna ar “Latvijas koncertu” direktoru Guntaru Ķirsi

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Par godu Latvijas pro­klamēšanas gadadienai Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar VSIA “Latvijas koncerti” 2014. gada 18. novembrī, kā ik gadu, rīkos svētku koncertus Rīgā un visos Latvijas novados – Cēsīs, Kuldīgā, Krāslavā un Aucē. Rīgas koncerts no Nacionālā teātra tiks translēts LTV1 un Latvijas Radio “Klasika” plkst. 17.30. Svētku priekšvakarā uz sarunu aicināju “Latvijas koncertu” direktoru Guntaru Ķirsi.

– Tradicionālais 18. novembra koncerts skanēs nu jau ceturto gadu. Kādi ir īpašie akcenti šoreiz?

– Mums ir laba sadarbība ar Valsts prezidenta kanceleju, un šādā sazobē tiek veidota svētku programma, kur katrs koncerts būs īpašs, katra programma gatavota par godu svētkiem. Ņemot vērā Valsts prezidenta ierosinājumu izcelt Latvijas jaunos talantus, Rīgā un Krāslavā uzstāsies Ineses Galantes fonda rīkotā konkursa dalībnieki.

Valsts svētku koncertā 18. novembrī Latvijas Nacionālajā teātrī paši jaunākie solomākslinieki būs vijolnieks Daniils Bulajevs, sitaminstrumentālists Jānis Bombizo-Fedotovs un Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas saksofonu kvartets. Daniila un Jāņa duetu klausīsimies Georga Pelēča skaistajā kompozīcijā “Ziedošais jasmīns”, jaunie saksofonisti rādīs spēlētprasmi latviešu tautasdziesmas “Tumša nakte, zaļa zāle” aranžējumā, ko veidojuši Raimonds Macats un Kārlis Vanags. Koncertā piedalīsies arī daudzsološais saksofonists Dāvis Jurka, kura solo dzirdēsim latviešu tautasdziesmā “Skaisti dziedi, lakstīgala”.

Valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” saspēlēsies kopīgā programmā ar Kārļa Vanaga vadīto Latvijas Radio bigbendu diriģenta Normunda Šnē vadībā, veidojot nosacītu kādreizējā izcilā Latvijas Televīzijas un radio džeza orķestra renesansi. Skanēs latviešu kinoklasika – melodijas no filmām “Kārkli pelēkie zied”, “Zem apgāztā mēness” un “Pie bagātās kundzes”. Kristīnes Prauliņas balss skanēs Raimonda Paula sendziesmās “Lūgums” un “Baltijas jūra”, bet Intaru Busuli dzirdēsim latviešu klasiskās solodziesmas žanrā. Visu vainagos Raimonda Paula jaunākā kompozīcija – ar Knuta Skujenieka dzeju komponētā dziesma “Es nāku no mazas tautas”, kurā pausts lepnums par latvietību.

Pievienot komentāru

Mēnešreizes mākslā – pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai? (4)Ziņa par Ingrīdas Pičukānes izstādi "Sarkanā istaba", kurā viņa ataino ar mēnešreizēm saistīto personīgo pieredzi, zibenīgi uzkarsēja tīmekļa temperatūru līdz vairākiem simtiem komentāru. Gandrīz visi no tiem bija naidīgi, izsmējīgi un rupji. Vai menstruācija mākslā ir pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?
Draugiem Facebook Twitter Google+